Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Svatba na první pohled Počasí

Nejnovější kauzy

Marika Pecháčková pokřtila svou knihu Kdo chytá v síti: Zajímali mě ti predátoři, říká

+ Další 2 fotografie
Marika Pecháčková (39) je autorkou knihy Kdo chytá v síti, která volně navazuje na dokument Víta Klusáka (39) V síti. V pondělí 9. března se konal veřejný křest v kavárně ve Veletržním paláci v Praze. Lidé, kteří knihu ještě neměli, si ji mohli na místě zakoupit. Redakce eXtra na křtu autorku knihy vyzpovídala.

V pondělí 9. března se v podniku Cafe Jedna v pražském Veletržním paláci konal veřejný křest knihy Kdo chytá v síti. Autorkou je dokumentaristka Marika Pecháčková, která stála i u zrodu dokumentu V síti vedle svého partnera Víta Klusáka a jeho kolegyně Barbory Chalupové. Křtilo se malinovkou, pilo se víno a hosté se dozvěděli spoustu zajímavých informací.

Stejný problém, jiná forma

Kniha sice pojednává o stejném problému jako film, podána je však úplně jinak. V dokumentu se vše točí kolem tří dospělých hereček, které vypadají jako dvanáctileté dívky, dopisují si a volají se staršími muži, kteří jim nakonec posílají intimní fotografie nebo se před nimi ukájí na videu. Pecháčková však obrátila minci a v rozhovoru přiznala, že chtěla dát prostor právě i těm predátorům.

Kniha se naprosto skvěle čte, má skvělé provedení. To napadlo přímo vás?

No, vznik té knihy napadl mě a bylo to tak, že Vít Klusák s Bárou Chalupovou připravovali film V síti a já byla blízko u toho. Zajímali mě ti predátoři, chtěla jsem jim dát prostor k vyslovení se. Chtěla jsem znát jejich pohnutky a motivace k tomu, proč dělají to, co dělají. Zároveň jsem chtěla ukázat, že se to týká nás všech. Každý z nás má v sobě nějaké temnoty a nějak s nimi pracuje.

Vyjádření, uvědomění a zděšení

V rozhovoru jsme se zeptali i na to, jak se cítila při setkání s jedním z predátorů, přičemž nám Marika chvíli poté prozradila, že je v kontaktu s dalšími dvěma muži. Vyjádřila se dokonce i k jednomu z predátorů, který byl díky dokumentu odhalen. Martin z Ústí často a dlouho organizoval akce pro děti, kterých se sám účastnil.

Marika nám také sdělila, že za ní přišli i lidé, kteří zažili jistou formu kyberšikany. Uvědomuje si a zároveň ji děsí, kolik příběhů se v lidech schovává a nikdy se nemusí dostat ven.

Související články

Další články