Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

V Marii Terezii exceluje: Roli Františka Štěpána jsem absolutně propadl, říká Vojta Kotek

Zdroj: se souhlasem Česká televize
+ Dalších 12 fotografií
rozhovor
Dlouhá léta ho diváci měli za puberťáka z filmu Snowboarďáci, Vojta Kotek (31) však neustále dokazuje, že je mnohem víc. V roli Františka Štěpána v minisérii Marie Terezie naprosto exceluje a diváci to umí náležitě ocenit. I on sám potvrdil, že jí naprosto propadl.

Úspěch, s jakým se setkává minisérie Marie Terezie, nemá obdoby. Zfilmované historii propadli nejen čeští diváci, samou chválu sklízí i u sousedů v Rakousku. Jedním z nejopěvovanějších herců je Vojta Kotek, jehož interpretace Františka Štěpána je veřejností hodnocena více než pozitivně. On sám roli bere jako velký přínos a v rozhovoru pro Českou televizi tvrdí, že mu ledasco dala.

Co pro vás bylo na ztvárnění Františka Štěpána obtížné?

Bylo to poměrně složité vžít se do pozice a doby, ve které probíhá krutá válka a sekají se hlavy na potkání, zatímco vaše postava vyrůstá obklopená krásou a samou pompou. I když je pravda, ta minulost není zas tak dávná.

Obohatila vás tato role naopak v něčem?

Díky této minisérii jsem se do problematiky Marie Tereze dostal hlouběji. Ze školy jsem v podstatě věděl jen to, že Marie Terezie zavedla povinnou školní docházku. Především jsem ale právě objevil Františka Štěpána, o kterém jsem předtím nevěděl vůbec nic. A musím říct, že jsem mu jako charakteru absolutně propadl.

Velké změny

Kam se vaše postava posunula mezi dvěma částmi této minisérie?

S oblibou říkám, že moje postava, František Štěpán, se konečně stává opravdovým hráčem v politické šachové partii, která se sehrává v dalších dvou dílech. Naplno se projeví jeho talent pro podnikání. Jelikož byl jedním z nejbohatších lidí své doby a shodou okolností i manžel Marie Terezie, takže se významným dílem mohl podílet na financování probíhající války. No a samozřejmě že některé věci, které dělal proto, aby tu válku zafinancoval, úplně nesedí konzervativní povaze Marie Terezie, což otevírá možnosti konfliktu a nové zápletky. Myslím, že posun v ději je hlavně žánrový – z love story k politickému dramatu.

Stejně tak se proměnila i herečka ústřední postavy...

Když jsem poprvé viděl Stefanii Reinsperger na kamerových zkouškách, hned jsem věděl, že je to ta pravá. Z jejího projevu bylo jasné, že se skutečně o monarchii zajímá. Skvěle se mi se Stefanií hrálo, ale tak to bylo i s předchozí Marií Terezií – Marií Luisou Stockinger. Casting byl v obou případech proveden velmi dobře.

Související články

Další články