Trendy tagy Čauky lidi Survivor Česko 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Marihuana povolena: Nákup téměř 30 gramů není v Kalifornii problém!

Marihuana povolena: Nákup téměř 30 gramů není v Kalifornii problém!
Zdroj: archiv eXtra.cz
Rekreační užívání marihuany bylo povoleno od 1. ledna v Kalifornii. Drogu si tedy obyvatelé mohou zakoupit nejenom k léčebným účelům. Využívat konopí k léčbě se může ve 29 státech USA. Pokud si chcete rostlinu zakoupit pro jiné účely, můžete ji získat v sedmi státech. Kromě Kalifornie je marihuana legální třeba na Aljašce nebo v Coloradu.

Od 1. ledna bylo schváleno rekreační užívání marihuany ve státě Kalifornie. Platí to pochopitelně jen pro osoby starší 21 let. Zakoupit si můžete až 28 gramů drogy, doma je možné pěstovat maximálně šest rostlin. Legalizaci schválili občané Kalifornie v referendu, které se událo předloni v listopadu společně s prezidentskými volbami, v nichž se stal vítězem Donald Trump.

Podle agentury AP vítali někteří lidé nový rok nejen šampaňským, ale symbolicky i jointem. "Je to něco, na co jsme vždycky čekali. Může to pomoci tolika lidem a neexistuje důvod, proč bychom se o to neměli podělit. Lidé by si mohli uvědomit, že tráva není špatná. Mnoha lidem pomáhá," řekl agentuře AP Johnny Hernandez, tatér z města Modesto.

Jeden z prvních obchodů se začátkem ledna otevřel v Oaklandu, a to už v 6.00 místního času. Marihuana se smí pro lékařské účely prodávat v Kalifornii od roku 1996. Nyní je možné si ji zakoupit i pro rekreační účely, což je povoleno například v Coloradu, Oregonu, Washingtonu, Nevadě nebo na Aljašce.

Související články

Další články