Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Marie Terezie rozdělila diváky: Levná erotika a šlapání po historii, běsní lidé

Marie Terezie: Lákáte na levnou erotiku, běsní diváci
Zdroj: Se souhlasem České televize
+ Další 3 fotografie
Marie Terezie

Fillmové sérii Marie Terezie dali diváci pořádnou čočku. Nelíbil se jim nadbytek milostných scén, na které snímek láká. Považují to za lacinou erotiku a námitky mají i proti nepovedenému dabingu nebo tomu, že se film místo na historickou přesnost soustředí spíš na zachycení milostného příběhu hlavních postav.

Zuřivý sex nenadchl

Do příběhu velké panovnice Marie Terezie se sice někteří čeští diváci zamilovali, od jiných ale sklidil film jenom samou kritiku. Fanouškům se například nelíbily hojné milostné scény, kterých si Vojta Kotek (33) užíval už hned v prvním díle, kde vzala za své i postel.

"Vrcholem první epizody je zuřivý sex, během kterého se rozpadne postel," ušklíbl se nad velkolepým seriálem třeba divák Martin. Tomu se nelíbil ani dabing, který označil za podprůměrný.

"Působí to spíš jako romantická komedie," notoval mu uživatel, který si říká Červeňák. Podle něj není film historicky "akurátní" a zbytečně láká na nepatřičné erotické scény, aby upoutal pozornost. "Manufaktura na potomstvo," dodal ještě rozhořčený divák. Na ČSFD získal několikadílný film 68%.

Nahého Kotka nechceme, píší diváci

Podle scénáristů bylo ale hodně scén historicky reálných, a to včetně soulože, které třeba předcházelo požehnání od jezuity. Erotická scéna se nevyhnula herečce Marii-Luise Stockinger (29), která ikonicky rozbila s Kotkem postel, v dalších epizodách se ukáže zase nahá Zuzana Svitínová (48). 

Podle dochovaných pramenů byl ale i skutečný historický pár panovníků v posteli velmi náruživý, i to se tedy snažili tvůrci do snímku dostat. Jenže lidé z toho moc nadšení nebyli.

"Je to udělané tak, aby to chytlo co nejvíce diváků, protože jinak si myslím, že nahýho Vojty fakt nebylo potřeba," dodává divák Enšpígl závěrem.

Související články

Další články