Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 StarDance 2021 Česko Slovensko má talent 2021

Nejnovější kauzy

Marie Rottrová slaví 80: Matce dvou synů Lady Soul překazil jubileum covid

Marie Rottrová slaví osmdesáté narozeniny
Zdroj: Showpix
+ Dalších 6 fotografií
Výročí

Legenda české hudby Marie Rottrová slaví osmdesátku. Oslavu sice musela odložit o dva týdny kvůli covidu, optimismus ale věčně usměvavou rodačku z Ostravy neopustil. Z prvního manželství má Marie dva syny, manželské štěstí našla ale až po boku svého milovaného Milana Říhy.

Česká legenda slaví 80

Legendární zpěvačka Marie Rottrová slaví osmdesátku. Interpretka hitů jako Lásko, voníš deštěm, Markétka nebo Řeka lásky se narodila do hudební rodiny. Její matka byla operní pěvkyně a otec varhaník.

Sama Marie, tehdy ještě příjmením Rotterová, se už odmalička učila hrát na klavír. Ostravská rodačka se původně chtěla živit jako učitelka nebo soudkyně. Kdyby se prý nestala zpěvačkou, zůstala by zcela jistě u úředničiny, kterou se nějakou dobu živila.

Momentálně se léčí z covidu

Svou narozeninovou oslavu musela ale uznávaná Lady Soul odložit. Aktuálně se totiž léčí s koronavirem a zůstává v karanténě. Zpěvačka se nemocí nakazila, přestože je očkovaná, průběh ale není těžký. Za dva týdny tedy už plánuje své narozeniny velkolepě oslavit po boku svého o 16 let mladšího partnera Milana Říhy. Jsem naočkovaná, mám lehký průběh s lehkým kašlem. Doufám, že brzy budu fit. Těším se na koncert, který proběhne už 25. listopadu,“ řekla v pátek pro Rádio Impuls.

Z prvního manželství s muzikantem Vlastimilem Kučajem má zpěvačka dva syny, Vítka a Martina, kteří se stejně jako maminka věnují hudbě. Martin Kučaj například v devadesátkách proslul svým hitem Jedna malá holka.

Zpěvačku to ale táhlo jinam a Marie se rozvedla, aby mohla být s tehdy ženatým trumpetistou Richardem Kovalčíkem. Ten však ve svých 37 letech podlehl rakovině. Bolavé srdce Marušce s nádherným hlasem vyléčil až její osudový muž Milan Říha, se kterým žije šťastně dodnes.

Zdroj informací: Wikipedie, oficiální stránky Marie Rottrové

Související články

Další články