Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Marie Rottrová málem dvakrát ukončila kariéru: Pomohla mi Hanka Zagorová, říká zpěvačka

Marie Rottrová v pořadu 7 pádů Honzy Dědka.
Zdroj: Se svolením TV Prima
+ Dalších 5 fotografií
Zpěvačka

Marie Rottrová v pořadu 7 pádů Honzy Dědka na TV Prima promluvila o tom, proč už dvakrát chtěla ukončit svoji skvělou kariéru, a práskla, co dosud nezapomněla Heleně Vondráčkové. Její kolegyně a kamarádka jí totiž vyfoukla cover její zamilované písničky.

"Byla to píseň, kterou později zpívala Helena Vondráčková jako Dvě malá křídla. Byla to písnička Roberty Flack, kterou jsem strašně milovala a hrozně jsem ji chtěla zpívat, najednou jsem ji slyšela v rádiu a říkala si: Aaaach, Heleno! Panebože, to je hrůza! Teda ne ta píseň, tu natočila krásně s nádherným textem Zdeňka Borovce," prozradila s úsměvem jedno ze svých tajemství Honzovi Dědkovi Marie Rottrová, která před koncem loňského roku oslavila osmdesáté narozeniny.

Na hudební scéně působí neuvěřitelných dvaašedesát let, během kterých chtěla dvakrát svoji úspěšnou kariéru ukončit. Poprvé na konci osmdesátých let. „Byla jsem hrozně unavená, vyhořelá. Měla jsem dva koncerty denně. Začala jsem zapomínat notoricky známé texty, měla jsem strašnou trému. Pořád jsem si opakovala písničky, měla v hlavě zmatek. Říkala jsem si, že musím přestat. Nebyla jsem si jistá, jestli dám fanouškům to, co očekávají. Najednou se to tak semlelo. Totální syndrom vyhoření. Tak mi přišlo hrozně vhod, že jsem se vdala a odjela do Německa, do naprosto anonymního prostředí a vyčistila hlavu,“ popsala Rottrová jedno z nejtěžších období své kariéry.

Hudba by jí chyběla

Fanoušci na ni ale během první pauzy nezapomněli. Ani to nebylo možné, její písničky se Čechům zaryly hluboko pod kůži. Touha přestat zpívat definitivně se dostavila znovu před deseti lety. „Taky jsem byla trochu unavená. Začalo toho být zase hodně. Zpívala jsem se třemi kapelami a žádného kapelníka jsem nechtěla odmítnout. Nechtěla jsem říkat ne. Tak jsem chtěla říct definitivní ne, aby se žádný z nich nemohl urazit," vzpomínala zpěvačka.

Její okolí jí přitom říkalo, že to bez zpěvu nevydrží a bude jí to scházet. "A měli pravdu včetně Hanky Zagorové. A byla to ona, která mě po dvou letech mého odpočinku pozvala jako hosta svého vánočního koncertu a tam jsem viděla, jak mě všichni přijali, jak to bylo hezké, jak mi to scházelo,“ vysvětlila důvody, které ji k radosti publika vedly zpátky na pódia. Naštěstí pro její fanoušky ji podobné myšlenky přešly.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy