Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Marie Fredriksson by oslavila 62: Zpěvačku Roxette zabila rakovina, žal utápěla v alkoholu

Marie Fredriksson by oslavila 62: Zpěvačku Roxette zabila rakovina, žal utápěla v alkoholu
Zdroj: Profimedia.cz
+ Dalších 8 fotografií
výročí
Zpěvačka Marie Fredriksson by dnes oslavila své 62. narozeniny. V prosinci 2019 fanoušky dua Roxette zarmoutila zpráva o její smrti, když po dlouhých 17 letech prohrála boj se zákeřnou rakovinou. Ačkoliv kariéru měla úspěšnou, její život už od dětství příliš veselý nebyl a svůj žal utápěla v alkoholu.

Švédská zpěvačka, skladatelka a pianistka Marie Fredriksson by dnes oslavila 62. narozeniny. Od její smrti ještě neuplynulo ani půl roku, mnozí fanoušci si po ní stále stýskají a velký smutek prožívá i rodina a její pěvecký partner z Roxette Per Gessle

Marie napsala knihu s názvem Listen To My Heart: Moje láska k životu, v níž se mohli její fanoušci dozvědět, že život slavné zpěvačky nebyl lehký už od dětství. Fredriksson už v sedmi letech přišla následkem ošklivého úrazu o sestru a její otec alkoholik v 67 letech zemřel na infarkt.

Ačkoliv měla Marie od roku 1989 velmi úspěšnou kariéru, během koncertování a na cestách souvisejících s turné se často cítila velmi osamělá. Stejně jako její otec, i ona ve chvílích splínu sahala po alkoholu.

Zdrcující diagnóza

Psal se rok 2002, když lékaři Marii diagnostikovali rakovinu. Našli u ní zhoubný mozkový nádor. Po několika operacích a sérii chemoterapií a radioterapií se musela zpěvačka znovu učit číst, psát a dokonce i počítat. Dlouho se vyhýbala veřejnosti, dokud v roce 2005 neoznámila, že zákeřnou nemoc porazila.

Rakovina se zpěvačce bohužel vrátila a ačkoliv velmi toužila po tom, aby mohla koncertovat, na doporučení lékařů se své milované práce v roce 2016 vzdala. Naposledy vydechla 9. prosince 2019 ve věku 61 let.

Bolestná zpověď Moniky Binias: S o 24 let mladším Petrem přišli o dítě. Bojovala i s tchyní

Související články

Další články

Nejnovější kauzy