Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Marie Doležalová vrací úder Štíbrové: Šovinistická pipina? Máte blbý názory

Marie Doležalová vrací úder Štíbrové: Šovinistická pipina? Máte blbý názory
Zdroj: Se souhlasem Marie Doležalové, Profimedia
+ Další 2 fotografie
Drsný boj

Herečka Marie Doležalová (34) se ohradila proti kritice, která se na ni snesla za její mudrování o mužích na Instagramu. Herečku v komentářích usadily kromě Nikol Štíbrové (34) i herečky Eva Holubová (62) a Hana Vágnerová (38).

Všechny muže i ženy hodila do jednoho pytle, Instagram zuří

"Tahle debata by stejně už neměla konce, nechme to u toho, že pro některé z vás jsem už od včera šovinistická pipina navždy," okomentovala herečka Marie Doležalová (34) ktitiku, která se na ni v poslední době snesla na Instagramu. Tu si kromě od fanoušků vysloužila i od Evy Holubové (62) nebo Nikol Štíbrové (34).

"Dnes vám, ženy, chci promluvit do duše. O čem? O mužích. Jelikož stejné přitahuje stejné, tak se vsadím, že většina z vás má stejně jako já v sobě ty starý, otřepaný, bolavý protimužský přesvědčení: No jo, jsou to takový děti. To, co zvládne ženská, by chlap nikdy nezvládl. Myslí jenom na jedno. No, jo, prostě chlap. Určitě jich taky máte hodně a každý chlap, co vám kdy nějak ublížil, vám na ten obraz muže přimaloval nějakej další odsudek. Jeden podváděl, druhý byl neschopný a třetí byl mamánek, a tak jsou to nakonec všechno neschopní děvkaři a mamani," pronesla v osudném příspěvku, jako kdyby měly mít všechny ženy problém vnímat muže jako individua a ne jako jakousi směs předsudků.


"A co si budeme povídat, oni mají toho na nás taky dost, taky potkali různý zlatokopky, manipulátorky a hysterky," nebála se pokračovat Marie. "A tak, když je někde na silnici omezí pomalou jízdou v blbým pruhu nějaká bába, prsknou: No jo, ženská, a myslí tím, že nejenom blbě řídí, ale je na prachy a bezcitná, jako všechny ženský," pokračovala.

"Jsou lepší, než my, ženy, i když je to hrozný si přiznat," dodala nakonec. A za svůj názor to odnesla pořádnou kritikou. Na tu se nakonec rozhodla reagovat daším příspěvkem, v němž napsala jakousi omluvu neomluvu a ohradila se proti tomu, jak na její názor fanoušci i mnohé známé tváře reagovali.

"Uf, z takových genderových předsudků se mi tedy kroutí palce u nohou," napsala jí totiž třeba Nikol Štíbrová.

Doležalová se ostře ohradila proti komentáři Štíbrové

"Mně se už o tom ani debatovat nechce, spíš mi to připomnělo mojí starou touhu, aby mě měli rádi lidi ze skupin, kam jsem nikdy nechtěla patřit," reagovala na napružené komentáře Marie. "Já jsem nikdy nechtěla patřit do skupin přehnaný genderový korektnosti, kvót a určování toho, kolik procent rozhovoru s kým a o čem má obsahovat můj život," uvedla na svoji obranu. A do Nikol se v novém příspěvku nepřímo opřela ještě jednou: "Spíš mě tankuje téma, jak pravdivě vnímat Instagram. Jak vidět živý lidi s blbejma názorama i za lidma se sto ká a vejš," neodpustila si.


"Nechme to teda u toho, že jsem si zahrála na intelektuálku a vyjádřila se k něčemu, co je ale daleko složitější diskuze. Byl to výkřik pociťák, a udělal ze mě protiženskou extremistku," konstatovala nakonec.

K celému Mariinu výkřiku pociťáku se vyjádřila i herečka Hana Vágnerová (38): "Kdybys napsala, že na svém muži miluješ, že dokáže být kamarád na celý život, je s ním sranda a netopí se pořád ve věcech a že se máš od něj tolik co učit, tak je to krásný. Ale ne všichni muži jsou jako tvůj Marek a ženy, co zažily chlapy, co třeba přišli domů ožralí a jednu jim natáhli, s tvrzením: Dnes vám ženy chci promluvit do duše muži jsou lepší, než my ženy, nemůžou souhlasit."

Otevřený rozhovor s Anetou Vignerovou o návratu ke Kolečkovi: Je to na dobré cestě, třetí šanci ale nedostane, tvrdí

Související články

Další články

Nejnovější kauzy