Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Mariana Prachařová pro eXtra.cz o anorexii i kritice: Říkají mi, ať se najím

Mariana Prachařová o anorexii i kritice: Říkají mi, ať se najím
Zdroj: extra/Martin Procházka, se souhlasem M. Prachařové, koláž eXtra.cz
+ Další 3 fotografie
rozhovor

Zpěvačka, herečka a influencerka Mariana Prachařová (27) nedávno přiznala, že trpí poruchou příjmu potravy, konkrétně anorexií, kvůli které se potýkala i se zdravotními komplikacemi. V rozhovoru pro eXtra.cz se svěřila, co jí pomáhá s bojem nejvíce a jak se zvládá vypořádávat s kritikou rýpalů, že je příliš hubená a měla by se najíst.

Mariana Prachařová se nedávno na svých sociálních sítích svěřila, že bojuje s poruchou příjmu potravy, která ji značně zkomplikovala život. Od doby přiznání se potýká i s nepříjemnou kritikou lidí, kteří jí předhazují, co by měla a neměla dělat. Jak tyhle poznámky zvládá vstřebávat?

"K tomuto tématu jsem se nedávno vyjadřovala i na YouTube, protože už ve mně vřelo, že mají lidé potřebu se takhle k člověku veřejně vyjadřovat a soudit ho. Třeba zrovna já dostávám nálož za to, že nosím volné oblečení, pod kterým se skrývám. Přitom jsem volné oblečení nosila vždy, nikdy se to neřešilo, až do té doby, co jsem vyšla s tím, že se potýkám s poruchou příjmu potravy," uvedla pro eXtra.cz

Říkají mi, ať se najím a neskrývám se pod oblečením

"Lidé mi říkají, ať se najím a neskrývám se za volné oblečení, přitom by každý měl nosit to, v čem se cítí dobře a nikomu do toho přece nic není," svěřila se, pak promluvila i o druhé a zcela opačné skupině lidí, která sice chválí, ale často to má háček.

"Pak je tady ten druhý extrém, kdy vás lidé zase chválí a myslí to dobře, ale když se člověk potýká s nějakou takovou poruchou, tak se pak člověk ptá sám sebe, takže až přiberu, tak už se vám té podpory nedostane? Jsou to dva velmi zajímavé protiklady a je těžké je nějakým způsobem přijmout, po téhle stránce je ta kritika dost nepříjemná."

Kdybych mohla dát jedinou radu...

Mariana také prozradila, co jí v jejím boji pomáhá a pomohlo nejvíce, společně s nejdůležitější radou, která je dle její vlastní zkušenosti tou nejlepší cestou k uzdravení.

"Myslím si, že nejdůležitější je, když si člověk přizná, že má skutečně problém, vyhledá odbornou pomoc a začne to řešit. Já jsem začala opět navštěvovat psychoterapii, která mi v minulosti velmi pomohla. Teď jsem na cestě, kdy už to řeším i sama a je mi mnohem lépe. Pokud bych mohla dát jedinou radu, tak je to bezesporu vyhledání odborné pomoci," dodala.Slečna, co leze po čtyřech a štěká jako pejsek: Kafuu prozradila, jak tento virální trhák vznikal

Související články

Další články

Nejnovější kauzy