Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy StarDance 2018 Zábava Horoskop týdenní horoskop

Nejnovější kauzy

Maria Šarapovová přiznala pozitivní test na doping: Přišla o smlouvu na 70 milionů dolarů!

Stačila jediná nepozornost a Maria musela přiznat doping.
Tým Marie Šarapovové svolal narychlo tiskovou konferenci. Všichni s napětím čekali, o co jde, a kupodivu tenistka otevřeně přiznala to, co jsou sportovci zvyklí zatloukat, zatloukat, zatloukat. Jednalo se o pozitivní test na doping. Na vině je látka meldonium, kterou Maria užívá kvůli zdravotnímu stavu už deset let. Jenomže až od ledna tohoto roku se dostala na seznam zakázaných substancí. I přes včasné sdělení a upřímnost bude mít tenistka velké problémy.

Všichni si mysleli, že tenistka po několika zraněních oznámí konec kariéry. Ale přišlo něco docela jiného. Prý kvůli hrozbě cukrovky v rodině užívala tenistka přes 10 let látku meldonium. Nikdo si ničeho nevšímal až do letošního roku, kdy měla na Australian Open pozitivní zkoušku na doping.

Maria Šarapovová plně přijala svou zodpovědnost a na tiskové konferenci v LA vše vysvětlila. Jenomže jaké to bude mít následky? Od 12. března bude mít zastavenou činnost a případ se bude prošetřovat. Měla by dostat mírný trest a zákaz hrát několik měsíců. Pokud z ní někdo nebude chtít udělat odstrašující příklad a nezakáže hru na několik let.

To ale není všechno. Pár hodin po tiskové konferenci přišly další smutné zprávy. Marii zrušila dlouholetou smlouvu sportovní značka Nike. Pro tu třeba navrhovala vlastní kolekci oblečení. „Zprávou o Marii Šarapovové jsme překvapeni a velmi nás rozesmutnila. Rozhodli jsme se pozastavit naši spolupráci, dokud bude probíhat vyšetřování. Situaci pořád sledujeme,“ zní oficiální vyjádření společnosti. Vzhledem k tomu, že má Marie s Nikem smlouvu na 70 milionů dolarů, tak tohle rozhodnutí opravdu zamrzí.

Mohlo by vás zajímat

Další články