Všichni si mysleli, že tenistka po několika zraněních oznámí konec kariéry. Ale přišlo něco docela jiného. Prý kvůli hrozbě cukrovky v rodině užívala tenistka přes 10 let látku meldonium. Nikdo si ničeho nevšímal až do letošního roku, kdy měla na Australian Open pozitivní zkoušku na doping.

Maria Šarapovová plně přijala svou zodpovědnost a na tiskové konferenci v LA vše vysvětlila. Jenomže jaké to bude mít následky? Od 12. března bude mít zastavenou činnost a případ se bude prošetřovat. Měla by dostat mírný trest a zákaz hrát několik měsíců. Pokud z ní někdo nebude chtít udělat odstrašující příklad a nezakáže hru na několik let.

To ale není všechno. Pár hodin po tiskové konferenci přišly další smutné zprávy. Marii zrušila dlouholetou smlouvu sportovní značka Nike. Pro tu třeba navrhovala vlastní kolekci oblečení. „Zprávou o Marii Šarapovové jsme překvapeni a velmi nás rozesmutnila. Rozhodli jsme se pozastavit naši spolupráci, dokud bude probíhat vyšetřování. Situaci pořád sledujeme,“ zní oficiální vyjádření společnosti. Vzhledem k tomu, že má Marie s Nikem smlouvu na 70 milionů dolarů, tak tohle rozhodnutí opravdu zamrzí.