Trendy tagy Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami

Nejnovější kauzy

Marešův stylista sepsul obézní a zanedbané Čechy: Leošovi se to líbilo, tvrdí Vaněk

Zdroj: Profimedia.cz
+ Další 4 fotografie
AFÉRA
Velkou vlnu odporu sklidil stylista podnikatelů a celebrit Filip Vaněk poté, co v rozhovoru pro DVTV vyslovil svůj názor, že Češi o sebe ani řadu let po sametové revoluci moc nedbají. Kritizoval i tlusté lidi, kteří jsou podle něj nedisciplinovaní. Za svá slova si vysloužil odsouzení, diskutující o něm tvrdí, že je povrchní prázdný člověk posuzující ostatní jen podle vzhledu. Vaněk ale eXtra.cz řekl, že si za svými slovy stojí a že ho osobně pochválil i slavný klient Leoš Mareš (43).

„Tlustej, ošklivej člověk s mastnou pletí je nedisciplinovanej, když se nedokáže zatnout a neváží si své tělesné schránky natolik, aby o ni pečoval, tak to taky vypovídá o jeho nastavení mysli. Jsou tam proto další negativa, která by se později projevila,“ řekl ve velmi diskutovaném rozhovoru například Vaněk, který Čechy rozhořčil odpovědí na otázku, jestli by zaměstnal ošklivého neupraveného člověka.

„Samozřejmě nejsem žádný spíkr, neumím tak perfektně ve vteřině formulovat svoje myšlenky a řadu věcí si člověk uvědomí až zpětně, třeba to, že některé výroky jsem mohl dovysvětlit. Je jasné, že jsou lidé, kteří nemohou za to, že jsou tlustí. Nic s tím nemohou udělat,“ přiznává.

Víte ale, kolik znám tlustých nebo oplácaných lidí, kteří jsou i tak půvabní? Umí se svým tělem pracovat. Je to zase jen o tom, jak svou tělesnou schránku zabalí. Ženské umí být krásně a přitom ne draze oblečené, načesané, upravené. Jenže takoví lidé na sebe nerezignovali. Jinak na sebe spousta lidí kašle. Oblékání a péče o zevnějšek není o velkých penězích. A na to, že i tak na to řada Čechů nemyslí, jsem chtěl upozornit nejvíc,“ prozradil eXtra.cz Filip Vaněk.

Vymytý mozek

„Mladší generace jsou na tom o trošku líp, ale pořád to zdaleka není na úrovni jako ve Španělsku, Řecku nebo Itálii, kde se mi přitom z chudoby místních chtělo někdy až brečet. Ono asi souvisí všechno se vším. V Itálii se i osmdesátiletá babička krásně oblékne a jde s rodinou na večeři. Neutrácí za oblečení horentní sumy, klidně si něco koupí i za pár eur v sekáči, ale snaží se dobře vypadat. Lidé jsou tam také zvyklí pořádat pikniky na plážích, scházet se. U nás maximálně tak u televize, která lidem vymývá mozek. Škoda, že Češi netráví čas s rodinou daleko víc venku,“ míní stylista.

„Celé to na mě působí tak, že jsme třicet let po pádu železné opony, ale stále si ji stavíme sami. Jak v módě, jídle, kterého jíme moc a nejde nám o zážitek z něj, ale jen o velké množství hmoty, tak v celkovém náhledu na život. Zavíráme se před vším novým a před všemi. Snažíme se žít v ulitě, na kterou jsme zvyklí z dob komunistů. Jsme také jeden z nejméně tolerantních národů k něčemu pro nás neznámému. Proto se nedivím, že když jsem si dovolil nesluníčkařit, ale bez urážení sdělit svůj názor, že mě hodně lidí odsoudilo. Neposlouchají, slyší jen to, co slyšet chtějí,“ vysvětluje svůj názor Vaněk.

Leoš chválil

Jeho hvězdný klient Leoš Mareš (43) stylistovi prý za rozhovor pro DVTV nevycinkal.

„Po zveřejnění videa mi volal a říkal, že se mu rozhovor strašně líbil. Dvě hodiny se o tom taky bavili v rádiu s Patrikem Hezuckým. A to mě od toho před časem odrazoval, že to nebude mít smysl. Jenže já cítil, že to mám udělat. I kdyby se díky mě padesát lidí zamyslelo a třeba jen něco málo u sebe změnilo k lepšímu, mělo to smysl,“ dodal Filip Vaněk.

Související články

Další články