Moderátor letošního Fotbalisty roku Leoš Mareš natočil vtipný spot k celému galavečeru, který se včera odehrával ve Španělském sále Pražského hradu. Ve videu má na sobě bílý smoking a zpočátku rapuje o tom, kdo by měl vlastně takovou událost moderovat.

Padají jména jako Libor Bouček (36), Jakub Prachař (33) nebo Marek Eben. Nakonec si udělá sám ze sebe srandu a řekne, že večer bude moderovat jouda v kožichu. Ale to není jediný okamžik, kdy Mareš sám sebe vtipně shazuje. Říká o sobě, že když nebude vtipný, chce být aspoň hezký a ve videu leze ve smokingu do solárka.

Na konci celého klipu Leoš objíždí celou Evropu a rozváží smokingy všem fotbalistům. Tohle video se moderátorovi opravdu povedlo a opět dokázal, že i přes svou slávu dokáže být stále nad věcí a vtipný.

Výsledky Fotbalisty roku nejsou nijak překvapivé. Fotbalistou roku se stal Petr Čech, a to už po deváté. Druhý skončil Vladimír Darida, třetí Bořek Dočkal. Z trenérů to byl Vítězslav Lavička. Fotbalistkou roku se stala Lucie Voňková a talentem Patrik Schick.