Trendy
válka na Ukrajině EURO 2024 Karel Gott Shannen Doherty

Mareš rozdrtil Cristovaa v AZ-kvízu: Zpěvák nevěděl nic, Jiřího Káru neznali ani jeden

Pánové v AZ-kvízu.
Zdroj: Se souhlasem České televize/koláž
Předchozí Další
+ Dalších 6 fotografií
az-kvíz

Ben Cristovao si uřízl pořádnou ostudu. Talentovaný zpěvák stanul v oblíbeném vědomostním pořadu České televize AZ-kvíz proti Leoši Marešovi. Ačkoli byl zprvu žhavým favoritem, postupně se ukázalo, že jeho znalosti ani zdaleka nedosahují těch Leošových. Ben nevěděl v podstatě vůbec nic a Mareš si tak na své konto připsal zasloužené vítězství. 

Leoš Mareš a Ben Cristovao se stali hosty speciálního dílu vědomostní soutěže České televize AZ-kvíz, jenž je dostupný i na YouTube. Oba hudebníci měli možnost blýsknout se a předvést své vědomosti hned v několika oborech. Komu se to moc nepovedlo, je bezesporu Ben, který byl v prvních chvílích adeptem na vítěze. Nakonec Leoš obrátil a svého soupeře nemilosrdně porazil.


"Já ti dám soutěžní otázku, jo? Schválně... víš, kolik toho vím? Zkratka je UH," vtipkoval Leoš na začátku. V prvních chvílích, kdy Ben zodpověděl správně dvě otázky a suverénně vedl, to vypadalo na jeho vítězství. Následně se však karta obrátila. "Ty vo*e, kam jsme to vlezli. Co já tady dělám," proklínal se potom zpěvák.

Vy neznáte Jiřího Káru? podivoval se Zbořil

Oba dva pánové pohořeli ve znalostech českého bizáru. "Vloni vstoupil do kin proslulý amatérský záznam svatebního obřadu z roku 2000, během kterého si řekli své ano Blanka Divišová a?" zněla otázka připomínající klasiku českého internetu, a to svatbu opilce a vagabunda Jiřího Káry, která se postupem času stala virálem a nestárnoucím hitem. "Vy neznáte Jiřího Káru?" nestačil vycházet z údivu Aleš Zbořil.


Cristovao si uřízl pořádnou ostudu. Nevěděl odpovědi na zcela zásadní otázky týkající se všeobecného přehledu. "Jak se v divadelním slangu přezdívá Národnímu divadlu na zkratku ZK?" zněla otázka. Leoš Mareš pak suverénně vypálil, že je to Zlatá kaplička. "Michelangelo vytvořil výzdobu stropu jaké vatikánské památky na SK?" byla další otázka, u níž ben netušil. "Sixtinská kaple," odpověděl místo něj Leoš.

Ben pohořel snad ve všech oblastech. "Takový jsi měl pěkný úvod a teď je to strašný," komentoval i moderátor. Nezachránily ho ani otázky z oblasti hudby či filmů a seriálů. Leoš se naopak blýskl a vzpomenul si i na správné odpovědi z oblasti literatury. "Byl jsi neuvěřitelnej. Udělal jsem ale, co jsem mohl," okomentoval Ben svoji hru.

Kateřina Ujfaluši o intimních scénách v Ulici: Přítele to zamrzelo, ale už se uklidnil, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy