Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 tragédie v Mostě Clash of the Stars 5

Marek Ztracený dostal čočku za písničku: 5 songů, které by to také schytaly

Marek Ztracený dostal čočku za písničku: 5 songů, které by to také schytaly
Zdroj: Profimedia
+ Další fotografie
kontroverzní texty

Složit v dnešní době píseň, která by “prošla” a nikoho se nedotkla, je skoro už nadlidský výkon. Texty, při jejichž poslechu si dříve fanynky ždímaly kalhotky, by dnes vydaly na pěknou žalobu nebo alespoň veřejný lynč na sociálních sítích.  Organizace Konsent na zpěváka “vytáhla” jeho starý song a udělala z něj doslova sexuálního predátora. Abychom vám rozšířili obzory, připravili jsme několik textů slavných písní ještě slavnějších hudebníků, které by v dnešní #mee too době nemohly dosáhnout takového věhlasu.

Novopečený Český a zároveň absolutní slavík Marek Ztracený si kvůli písni Stává se to i v lepších rodinách teď prožívá své soukromé peklíčko. Organizace Konsent na zpěváka “vytáhla” jeho starý song a udělala z něj doslova sexuálního predátora. Útěchou v této polízanici může být Markovi vědomí, že v tom rozhodně není sám.

V erotice obsažené v textech českých písní se utnul dokonce takový mistr tesař, jako byl Karel Gott. Pár pěkně peprných textů má na svém kontě i zpěvák Dalibor Janda nebo Xindl X. Starší z nás si jistojistě vzpomenou na hit Zlato, pojď na to od Dj Lucifera, který v devadesátých letech minulého století válcoval vrchní příčky žebříčků hitparád. Rozhodně ale nesmíme zapomenout na populární zahraniční interprety, kteří texty svých slavných písní dokázali vzrušit nejednu fanynku či fanouška. V písni Some Girls se dokázal pěkně rozparádit frontman kapely The Rolling Stones Mick Jagger. Depeche Mode v písni Master and Servant zabrousili do BDSM hrátek a slavná francouzská píseň Je t'aime moi non plus, kterou napsal Serge Gainsbourg a “navzdychal” ji společně s Jane Birkin, by se dal označit doslova za hudební znásilnění.

Karel Gott: Odnauč se říkat ne

A teď ruku na srdce - kdyby byl mistr Karel ještě mezi námi a vyhrál by letošního slavíka, dovolil by si na něj někdo vytáhnout tuto vskutku speciální píseň o lásce, v jejímž textu zní: Odnauč se říkat ne, to jediné Ti nesluší? Odnauč se říkat ne, mě vůbec bát se nemusíš. Abys byla nejlepší, stačí to jedno jediné, jinak budu muset ohlídnout se po jiné.

V roce 1986, kdy tato píseň vznikla, si zřejmě dívky svůj poklad mezi stehny nechránily tolik jako dnes. Říci NE božskému Kájovi by byl tehdy prostě hřích! Píseň si můžete poslechnout například na YouTube.

Dalibor Janda: Pusť k milování rádio

Pusť k milování rádio, řekla jsi tenkrát poprvé, nohy ti psaly velké vé. Pusť k milování rádio, ať není slyšet naše láska k sousedům, ať o nás neví celý dům. Tak zní verše jeho na dnešní poměry kontroverzní písně o prvním milování. Vzhledem k tomu, že o zpěvákovi Daliboru Jandovi se ví, že ho Bůh obdařil nejen pěveckými přednostmi, má asi s pouštěním rádia pořádně nahlas své zkušenosti. Posoudit sami můžete zde na Youtube!

DJ Lucifer: Zlato pojď na to

Tento explicitní hit si dnes pamatují jen znalci a opravdoví fajnšmekři. Jak již sám název napovídá, bude tato píseň stát opravdu za to. Skladbu Zlato pojď na to si můžete poslechnout zde.

Depeche Mode: Master and Servant

Úryvek textu: Dominance je název téhle hry, v posteli nebo v životě je to totéž, jde o to, abys byla uspokojená na konci dne. Pojďme si hrát na "pána a sluhu".

Kdo si hraje, nezlobí - v tom měli legendární Depešáci evidentně jasno. Hra na Pána a sluhu dokáže sice okořenit vztah, ale nahlas by se o tom mluvit nemělo, natož ještě ke všemu zívat! Odkaz na celou píseň zde.

The Rolling Stones: Some Girls

Píseň Some Girls z roku 1978, kterou si můžete poslechnout na Youtube, patří k jednomu z větších úletů slavné rockové kapely. Ženy jsou v textu přirovnávány ke zlatokopkám dobrým, jen na sex a jako třešnička na dortu nekorektnosti se Mick Jagger a Keith Richards nebáli pustit ani do holek s odlišnou barvou pleti: „Černý holky chtějí m***t celou noc, na to nemám dost šťávy“ nebo „čínské holky jsou tak jemné a děsně rajcovní, nikdy nevím, co na mě zrovna pečou, když na sobě mají ty hedvábné hadříky“.

Související články

Další články