Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině Prezidentské volby 2023 Výměna manželek 2023

Marek Ztracený cítí napětí, Ewa Farna naopak tíhu. Do Slavíků zbývají poslední hodiny a loňští vítězové promluvili o svých favoritech

Český slavík 2022.
Zdroj: Profimedia, koláž eXtra.cz
+ Další 2 fotografie
Český Slavík 2022

Vyhlášení výsledků v soutěži Český slavík se již kvapem blíží. Slavnostní udělování cen proběhne v sobotu 12. listopadu a ocenění budou předávat zvučná jména jako Karel Roden, Jiřina Bohdalová nebo Ester Ledecká. Jak se nominované hvězdy na slavnostní večer těší? Redakce eXtra.cz má jejich exkluzivní odpovědi!

Letošní ročník Českého slavíka bude napěchován hvězdami. Nominace sice nejsou veřejnosti známé, je ale jasné, že zvučná jména československého hudebního průmyslu nebudou chybět.

V pátek 11. listopadu proběhla zkouška na galavečer Českého slavíka a redakce eXtra.cz má několik exkluzivních vyjádření celebrit, jak se na udílení cen těší a kdo je podle nich favoritem na vítězství v jednotlivých kategoriích.

„Po dlouhé době jsem jednou z účinkujících na Českém slavíkovi. Naposledy jsem tu zpívala jeden ze svých hitů Nebo, peklo, raj. Je to pro mě hezká připomínka časů minulých. Od té doby ale všechno trochu narostlo, všechno se to správným směrem upgradovalo a cítím se jako na opravdické hudební akci světové úrovně,” prozradila Dara Rolins a dodala, že vítězství by přála Ewě Farné a Danu Bártovi nebo Matěji Ruppertovi.

Farna cítí tíhu

Na Slavíkovi nebude chybět ani Vojtěch Dyk. „Český slavík slaví 60. narozeniny a to je kus historie. Dlouho jsem na Českém slavíkovi nebyl, a proto i pro mě je to osobní historie,” prozradil. Dyk by podle svých slov přál vítězství všem.

Ewa Farna minulý rok vyhrála první místo v Českém slavíkovi, což se jí podařilo vůbec poprvé. „A hned jsem pocítila tu tíhu, že všichni očekávají, že budu obhajovat. Chtěla jsem si užít, že se mi to povedlo a že to bylo před třicítkou. Necítím ale tlak, že musím vyhrát. Slavíka nevnímám tak, že když ho někdo získá, že ho automaticky musí vyhrát 20x po sobě,” uvedla Farna. „Mám hrozně ráda kapelu Mirai, držím jim palce,” dodala a odhalila tak, komu letos zpěvačka fandí.

Komu přeje vítězství Marek Ztracený?

Zpěvák Marek Ztracený se na zkoušce rozpovídal , že sice není nervózní, ale cítí větší napětí, co se týče obhajoby. „Protože to možná spíš víc čeká mé okolí. Všichni chodí a plácají mě po ramenou a ptají se, jestli mám připravenou řeč. Nechci je zklamat. Na přímý přenos se těším, zkoušky jsou vzrušující a jsem rád součástí,” uvedl. „Slavíka bych přál hodně lidem, třeba Kabátům nebo Lucce Bílé,” prozradil Ztracený.

Na zkoušce nechyběla ani kapela Mirai. Říká se, že obhájit je těžší. Obhájit totiž znamená vyhrát dvakrát! Budeme mít radost, když se bude dařit mladé krvi a naší generaci. Budu rád za jakoukoli novinku, která se stane. Dlouho se u Slavíků dělo, že vyhrával „božský Kája“, což naprosto respektuju, ale kdyby se objevil někdo nový, kdo by trošku rozčeřil vody, tak to bude jen dobře pro scénu…" uvedl za kapelu Mirai Navrátil.

Slavnostní udílení cen odvysílá živě televize Nova v sobotu 12. listopadu.

Jiří Strach o zákulisí natáčení Docenta: S Trojanem jsme si to užili, Ramba byla drsná i mimo plac, odhalil

Související články

Další články

Nejnovější kauzy