Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Nela Slováková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Marek Vašut zavzpomínal na lehce nakloněnou rovinku i slečny, které mu zasáhly do kariéry

Zdroj: Areál Monínec
+ Další fotografie
Málokterý herec si střeží své soukromí tak dobře jako Marek Vašut. Při natáčení nové filmové komedie ovšem jednu zajímavost prozradil. Tušili jste, že tento charismatický herecký bard měl v mládí našlápnuto na kariéru profesionálního lyžaře? K zavzpomínání na tuto životní etapu Marka patrně inspirovalo prostředí, v němž právě natáčí svůj nejnovější film. Štáb romantické komedie s pracovním názvem „Ďábel na horách“ se totiž na nějaký čas usadil ve středisku Monínec 70 kilometrů od Prahy, kde právě tento týden naplno začala lyžařská sezóna. Zdejší zasněžovací technologie totiž umožňuje výrobu sněhu, který netaje ani při vyloženě jarních teplotách.

A jak tedy Marek, coby rodilý Pražák, přišel k lyžování? „Začínal jsem v městských parcích. Vůbec první vzpomínku mám na lehce nakloněnou rovinku na Karlově náměstí nad pomníkem Elišky Krásnohorské, později na prudší kopec na Petříně. Potom jsem dlouho jezdil s prarodiči na podnikovou rekreační chatu a právě v té době jsem začal lyžovat také závodně,“ prozradil Marek. A proč to nakonec nedotáhnul třeba na olympiádu? „V šestnácti se mi začaly líbit slečny a závodní lyžování šlo do kopru, na ně už prostě nebyl čas. Ovšem sem tam ještě nějaké ty frajeřinky, to mi zůstalo a sjezdové lyžování je vedle jízdy na koni pořád můj nejoblíbenější sport,“ prozradil herec při natáčení mezi závějemi.

„Marek má ve filmu samozřejmě i lyžařské scény. Jednak jsme neodolali možnosti využít jeho talent a jednak by byla škoda nepořídit krásné záběry ze dvou zasněžených sjezdovek. Provoz areálu ale nezastavujeme, takže lyžaři, kteří sem přijedou, mohou zahlédnout na svahu právě třeba Marka při jeho prvotřídním elegantním slalomu,“ prozradila producentka filmu Zita Marinovová.

A na koho dalšího se můžeme v připravované komedii těšit? Role v dobrém i ve zlém osudových žen si po boku Marka Vašuta zahrají Jitka Čvančarová a Vanda Hybnerová, postavu Markova prostopášného bratra si prý vyloženě užívá Mirek Etzler a mladší generaci zastupují Berenika Kohoutová a Vincent Navrátil.

Související články

Další články