Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Marek Vašut slaví kulatiny: Před kamerou byl poprvé už v pěti letech

Marek Vašut slaví kulatiny: Před kamerou byl poprvé už v pěti letech
Zdroj: Bontonfilm, Profimedia.cz
+ Dalších 5 fotografií
všechno nejlepší
Marek Vašut (60) slaví životní jubileum. Filmový velikán se před kamerou poprvé objevil už jako pětiletý. V roce 1965 debutoval ve filmu Káťa a krokodýl, netrvalo dlouho a přišly další výrazné role. Třeba ve snímku Přijela k nám pouť nebo později v legendárním seriálu Četnické humoresky či komedii Román pro ženy. Dnes slaví 60. narozeniny.

Světla reflektorů zná už od útlého mládí. Marek Vašut, který dnes slaví šedesátiny, byl před kamerami už v pěti letech. Po snímku Káťa a krokodýl se objevil třeba ve filmech Přijela k nám pouť nebo Panelstory aneb Jak se rodí sídliště.

Navzdory slibně rozjeté herecké kariéře nezanevřel na školu. Po jazykové základce maturoval na pražském gymnáziu Jana Nerudy. V roce 1983 úspěšně absolvoval hereckou DAMU Na divadelních prknech začínal v Brně, později vystupoval i v Národním divadle v Praze.

Vašut exceloval v nespočtu českých filmů nebo seriálů. Všichni si ho pamatují jako ministra zahraničí z Četnických humoresek nebo Pažouta z Románu pro ženy Mihnul se i v řadě hollywoodských filmů v malých rolích gangsterů, třeba v akčním snímku Mission: Impossible nebo Česká spojka. V komedii Návštěvníci 3: Revoluce ztvárnil rytíře, nechyběl ani ve všech dílech Kameňáku

Básník a malíř

V minulosti dokonce vydal básnickou sbírku s názvem Humanet, věnuje se rovněž uměleckému focení a maluje. Podnikal také v oblasti módy a často moderuje společenské akce.

Momentálně natáčí velkofilm Jan Žižka, který se má s rozpočtem půl miliardy stát nejdražším počinem v historii českého filmu. Vašut v něm ztvární roli Matthewa.

Přejeme všechno nejlepší!

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy