Dostal 7 let a vlastně může být rád. Kdyby ho totiž soudila veřejnost, dostal by provaz. Proč? Protože má BMW.

Připomeňme si základní fakta. Půček 5. srpna 2014 sedl do svého vozu pod vlivem alkoholu. Jel stylem, že se nemůže nic stát, ale stalo.

Na náměstí Kinských vjel na chodník, smetl jednadvacetiletou dívku, která čekala na autobus, a zabil ji.

Z místa nehody zmizel. Po 15 hodinách se dostavil na policii a začal svůj čin omlouvat a vysvětlovat.

Na chodník vjel prý proto, že mu na sedačku skočil pes. Dívku neviděl a netušil, že ji srazil. Z místa nehody utekl, protože prý zazmatkoval kvůli stresu.

Všem bylo tak nějak jasné, že během těch patnácti hodin vyspával kocovinu. Měl totiž narozeniny a s kamarády je pořádně zapil.

Po patnácti hodinách přítomnost chlastu v jeho krvi už testy prokázat nemohly. Ale kamarádi se u soudu rozpovídali, jak to bylo s pivkem a panáky, a kamery v hospodě mu také nepomohly.

Marek Půček zná svůj trest. Pokud se bude dobře chovat, požádá v polovině trestu o propuštění a brzy ho zase budete moci potkat na Smíchově.

Marušce nikdo život nevrátí. Její matka se dnes u soudu svěřila, že pořád tak nějak věří, že jednou přijde ze školy a zaťuká na okno. Je to opravdu hrozně smutné.

Je to tak zbytečná tragédie, že je snad i trochu drzé se optat, kolik let by Půček dostal, kdyby neřídil BMW, ale starou feldu.

Veřejnosti totiž Půček vadil a lidi hodně štval. Ano, srazil a zabil mladou holku. Ano, byl opilý. Ano, byl to frajírek, který si myslel, že mu patří Smíchov.

Jenže objevila se obrovská skupina lidí (zejména anonymních pisálků na netu), kterým Půček vadil tím, že má prostě BMW. A že kdo má BMW, je gauner.

Doufáme, že soudkyně si uchovala chladnou hlavu a trestala Půčka spravedlivě. Že nepodlehla tlaku veřejnosti a Půček by dostal stejný trest, i kdyby na ten chodník přijel ve staré zrezavělé škodovce.