Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Tomáš Řepka Jasmina Alagič Počasí Dlouhovláska

Nejnovější kauzy

Marek Eben promluvil o manželce: Překonat začátky na vozíčku bylo těžké

+ Dalších 5 fotografií
těžký osud
Herečce Markétě Fišerové bylo 26 let, Markovi Ebenovi o dva roky víc, když jeho ženu zasáhla náhlá mozková příhoda. Upoutala ji na invalidní vozík... Přesto se oba tragickému osudu postavili čelem a hrdě. Oblíbený moderátor nejen taneční show StarDance, ale i skvělý muzikant prozradil, jak se oba s velmi komplikovanou situací smiřovali.

Poté co Markéta upadla po mozkové příhodě před 33 lety do kómatu, nikdo jí nedával sebemenší šanci na přežití. Zabojovala a i když ochrnula na polovinu těla, nevzdala se. Velkou oporou ji byl Marek Eben, který v té době ukázal svůj obrovský charakter a srdce.

„Překonat začátky na vozíčku je velmi těžké. Když poprvé na vozíčku vyjedete ven, je to skutečně těžké a nikdo vám to neusnadní… Moje žena se s tím ale nemaže, k tomu svému handicapu přistoupila jakože tak to je, ta situace je teď jiná a nemá cenu přemýšlet nad tím, kdyby jiná nebyla. A málokdo to takhle dokáže, nevím, jestli bych to zvládl přijmout jako ona,“ popsal Marek Eben v pořadu Všechnopárty.

„Když se to stalo, teď moje žena je známá z televize, mě znají lidé z televize a když jsme poprvé vyjeli ven s vozíčkem, tak to bylo jako cirkus Humberto, takovou pozornost jsme měli. Ale když s ním vyjedete popáté, už vám to tak nepřijde, když s ním vyjedete popadesáté, tak se to dá velmi slušně vydržet, a když s ním vyjedete popětitisící, tak už ani nevíte, že ten vozík vezete,“ smál se Marek Eben při vzpomínkách na začátky, kdy se musel společně se svou manželkou poprat s krutým osudem.

Ovšem že by manželství bylo vždy idylické a bez hádek, tomu tak není. „Poprvé jsme se pohádali už v nemocnici na ARO, Markéta nemohla moc mluvit, protože měla tracheotomii, a já potřeboval zjistit, co by chtěla… Myslel jsem že časopis nebo něco takového. Ne… Naušnice,“ dodal Marek Eben, který s manželkou Markétou první rok po tragédii strávili po špitálech skoro celý. Nejdříve na ARO, následně na rehabilitacích, později v rehabilitačním ústavu.

Věděli jste o Markovi Ebenovi a jeho manželce?

*Moderátor si Markétu Fišarovou vzal v roce 1982 – herečka se proslavila v seriálech My všichni školou povinní a Třetí patro.

*Potkali se spolu, když oba studovali na Pražské konzervatoři.

*Po svatbě Markéta otěhotněla a porodila holčičku, jenže předčasně v sedmém měsíci. Děvčátko o několik dní bohužel později zemřelo.

*Opakovaně se umístil v divácké anketě Týtý na prvním místě v kategoriích moderátor publicistických pořadů či osobnost zábavných pořadů – vysoce ceněn je zejména jeho jemný a inteligentní humor.

Mohlo by vás zajímat

Další články