Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Marek Eben o svatbě s manželkou Markétou: Vzali jsme se, abychom neplatili daně

Zdroj: Profimedia.cz
+ Dalších 5 fotografií
hvězda stardance
Noblesnost, inteligence, nápaditost a smysl pro laskavý humor jsou asi nejcharakterističtější znaky moderátora, herce a hudebníka Marka Ebena (61), který občas vyloví ze své hlavy vzpomínku na doby minulé a mnohým tím vykouzlí úsměv ve tváři. Jinak tomu není ani v případě, když se rozmluví o důvodu svatby se svou manželkou Markétou (59). Jejich svatba proběhla v roce 1982 a důvodem bylo, aby Marek nemusel platit někdejšímu politickému režimu daně...

Přesně před 37 lety se Marek Eben oženil se svou ženou Markétou Fišerovou. A když dojde na důvod svatby, Marek se tak prý rozhodl, aby nemusel platit vysoké daně...

"Seděli jsme na chodbě Pražského kulturního střediska, každý jsme měli v ruce diář a hledali jsme, kdy bychom se mohli vzít. Nemohli jsme najít žádné datum. A jediné, které bylo volné, bylo 18. prosince," začal vyprávět moderátor oblíbené taneční show StarDance a pokračoval: "Pak mi někdo říkal, že je to dobré, protože komunisti, když je ti víc než 25 let, tak ti strašně zvednou daně, kdybys byl svobodný. Ale když jsi ženatý, tak to tak nebude. Říkal jsem si, že je to výborné, že to tak udělám a nedám jim ani korunu."

Nakonec si Marek s Markétou řekli své "ano", a i když na sebe naráží dvě rozdílné povahy, Marek je kliďas a Markéta trošku horkokrevná, jejich manželství je příkladné. "Vzali jsme se a pak jsem zjistil, že to s těmi daněmi byla úplná blbost. Takže možná jsem se ženil zbytečně, tedy pokud jde o daně, tak určitě. Pokud jde o manželku, tak to samozřejmě ne, to je to největší štěstí, které mě v životě potkalo," dodal Eben pro web irozhlas.cz.

S manželkou překonali velmi těžké momenty, kdy před 33 lety upadla do kómatu Nikdo tehdy herečce nedával sebemenší šanci na přežití. Zabojovala, a i když ochrnula na polovinu těla, nevzdala se. Velkou oporou jí byl právě manžel, který v té době ukázal svůj obrovský charakter a srdce.

Co jste možná o manželství Marka Ebena nevěděli:

Potkali se spolu, když oba studovali na Pražské konzervatoři. Markéta se proslavila v seriálech My všichni školou povinní a Třetí patro.

Po svatbě Markéta otěhotněla a porodila holčičku. Bohužel předčasně v sedmém měsíci a děvčátko o několik dní později zemřelo.

Související články

Další články