Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Marek Dalík si odpykává 4letý trest za mřížemi! Přesto se mu povedl z věznice obchod snů za 60 milionů!

Tohle je opravdu obchod snů!
Marek Dalík si sice ve vězení odpykává čtyřletý trest za podvod v kauze Pandur, ale i přesto se mu z věznice povedl opravdu nevídaný obchod. Dalík prodal luxusní mezonetový byt za neuvěřitelných 60 milionů korun, který před pěti lety koupil, ovšem za podstatně nižší částku, a to 26 milionů korun.

Marek Dalík, bývalý lobbista a přítel expremiéra Mirka Topolánka, si odpykává ve věznici čtyřletý trest za podvod v kauze Pandur. Přes nepřízeň štěstí, která ho provází v posledních letech, se mu podařil opravdu skvostný obchod.

Podle informací webu HlídacíPes.org Marek Dalík před pěti lety koupil luxusní mezonetový byt na Hradčanech o rozloze 277 metrů čtverečních i se zahradou za 26 milionů korun.

V polovině října se mu podařilo tento byt prodat za dvojnásobnou částku. Byt prodal Dalík brněnskému podnikateli Jaromíru Benešovi za neuvěřitelných 60 milionů korun. Zajímavé na tom je, že od Benešovy firmy PFW tento byt před pěti lety koupil za poloviční cenu.

Proč Beneš akceptoval Dalíkovu nabídku, která je o 34 milionů vyšší, než za kterou ji podnikatel trestanému Dalíkovi prodal?

“Cena je odpovídající,” řekl webu HlídacíPes.org staronový majitel bytu Jaromír Beneš. “Rozhodně jsem na tom neprodělal. Ten dům půjde za pár let prodat za mnohonásobně vyšší cenu," komentuje důvody své koupě Beneš.

Beneš razantně odmítá, že by před pěti lety Dalíkovi prodal nemovitost pod cenou. "Pět let je pro realitní trh dlouhá doba, cena za tu dobu stoupla a bude stoupat dál,” tvrdí podnikatel.

Související články

Další články