Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jolanda Ivana Gottová Peče celá země Mandrage

Nejnovější kauzy

Marečka pálil cigaretou a žehličkou: Otčímovi Josefovi a matce Simoně teď hrozí vyšší trest

Zdroj: Facebook
+ Dalších 21 fotografií
KAUZA
Mnozí mají v živé paměti otřesnou kauzu týrání, po kterém Mareček (+3) prohrál svůj boj o život... Případ chlapce z Loun převzal krajský soud, může se teď změnit právní kvalifikace. Žalobci chtějí přísnější trest za smrt dítěte také pro otčíma, čeká se tedy v tuto chvíli na odvolací soud.

Až pět let za mřížemi, taková je sazba za neposkytnutí pomoci a ohrožování výchovy dítěte. Právě z toho je podle původní obžaloby viněna matka utýraného Marečka z Loun. Po rozhodnutí Vrchního soudu je ale nyní možné, že jí bude při přelíčení hrozit vyšší trest. Otřesný případ putuje z lounského okresního soudu na krajský do Ústí nad Labem.

Vrchní soud připustil, že by se mohla změnit právní kvalifikace činu. „Případ byl přikázán Krajskému soudu v Ústí nad Labem,“ potvrdil informaci Deníku krajský státní zástupce Vladimír Jan.

Matka chlapce Simona o brutálním týrání svého syna, který zemřel letos v únoru, věděla. Jednání přihlížela a nezabránila. Tato skutečnost se potvrdila u soudu s otčímem ubitého dítěte. „Viděla jsem, jak ho Pepa mlátil. Jenom rukou přes zadek mi to přišlo normální, Mareček neposlouchal, zlobil. Pak se to ale stupňovalo. Vařečkou. Do obličeje. To se mi přestalo líbit, pak to už bylo moc,“ přiznala matka.

A kdy bude soud? Zatím to není jasné. Spis je nyní na krajském soudu, soudce se s ním seznamuje. U konce není zatím také ani kauza s otčímem dítěte, který bydlel s matkou ve společné domácnosti. Státní zástupce nesouhlasí s trestem 16 let vězení za těžké ublížení na zdraví s následkem smrti. Týrání podle něj bylo dlouhodobé, surové a velmi trýznivé. Podal proto odvolání.

Otčím Josef Kuča podle soudu krutě týral chlapce dlouhé týdny. Marečka surově bil do krve, fackoval, mlátil vařečkou, sprchoval ledovou vodou, nutil ho klečet a držet v natažených rukách knihy. Chlapec podle něj zlobil a chtěl ho převychovat. Měl ho také údajně kousat, pálit cigaretou či žehličkou. Po jednom z brutálních útoků dítě zemřelo.

Mohlo by vás zajímat

Další články