Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Survivor 2023 Petr Pavel

Marcheline Bertrand by oslavila 70: Angelinu Jolie smrt maminky navždy poznamenala

Marcheline Bertrand by oslavila 70: Angelinu Jolie smrt maminky navždy poznamenala
Zdroj: Profimedia.cz
+ Dalších 8 fotografií
nemoc
Své 70. narozeniny by oslavila Marcheline Bertrand, známá herečka a maminka Angeliny Jolie (44). Bylo jí pouhých 56 let, když podlehla rakovině vaječníků. Její smrt herečku velmi zasáhla a navždy ji poznamenala. Právě kvůli ní si koneckonců nechala chirurgicky odstranit obě ňadra.

Marcheline Bertrand se narodila 9. května 1950 v malém americkém městečku Riverdale. Proslavila se jako herečka, v pozdějších letech ale hrát přestala a lidé ji znali především jako maminku slavné Angeliny Jolie

Strach ze smrti začal Marcheline obcházet už v mladém věku, její maminka totiž zemřela na rakovinu a velmi mladá a Bertrand vždy tvrdila, že to samé se stane i jí. Sama si tak předpověděla, že jí do života zasáhne rakovina vaječníků.

S rakovinou maminka Angeliny bojovala dlouhých 8 let, na sklonku života už se vyhýbala veřejnosti a nechtěla ani poskytovat rozhovory po telefonu. Bylo jí pouhých 56 let, když 27. ledna 2007 zákeřné nemoci podlehla. Jolie byla přítomna u její smrtelné postele.

Strach o život

Angelina Jolie se po smrti maminky na nějakou dobu uzavřela do sebe. Trápila ji nejen bolestná ztráta nejdůležitější ženy jejího života, ale také strach o vlastní život. Na rakovinu jí zemřela babička, matka i teta. Proto učinila velmi těžké rozhodnutí a v roce 2013 podstoupila mastektomii.

Související články

Další články