Trendy
Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci eXtra na Ukrajině Oktagon 54 Survivor 2024

Marcela Augustová se dočkala nečekané podpory: Dojemné vyznání Daniely Písařovicové

Marcela Augustová: Podpořila ji Daniela Písařovicová
Zdroj: profimedia.cz/koláž eXtra.cz
+ Dalších 6 fotografií
REAKCE

Jak jsme již informovali, expertky na spoustu volebních grafů a sloupců Marcely Augustové (57) bude v České televizi o něco méně. Údajně sama rezignovala na možnost pokračovat v Událostech, komentářích. Co o ní pro eXtra.cz prozradila Daniela Písařovicová (44), dnes z DVTV, která zpravodajství České televize opustila před dvěma roky?

Daniela Písařovicová: Marcela Augustová je skvělá

Mezi ženami v pracovních kolektivech někdy funguje nesmiřitelná rivalita, to se ale nedá říci o moderátorkách Marcele Augustové a Daniele Písařovicové. Právě druhá jmenovaná zareagovala na náš dotaz, co říká na kolegyni a její rozhodnutí zmenšit si pracovní úvazek ve veřejnoprávní stanici.

„Těžko budu hodnotit Marcelino rozhodnutí nemoderovat Události a Komentáře, v Událostech, pokud vím, zůstává. Marcela byla skvělá kolegyně, vždy velmi precizně připravená a dobře naladěná,“ sdělila eXtra.cz Daniela o ikonické kolegyni.

Není ale sama. Hezky o Augustové mluví i její šéf. Marcely si vážím jako jedné z největších profesionálek v ČT. Marcela se nikam nechystá, počítáme s ní v týmu Událostí jako s jedním z pilířů i nadále a těšíme se na další mimořádná vysílání,“ vyjádřil se její kolega Martin Řezníček, sám hvězda nedávných prezidentských voleb, který má jako zástupce šéfredaktora ve zpravodajství ČT na starosti také celý tým moderátorů.

Jakub Železný: Obdiv

Obdivně o ní před lety mluvil i Jakub Železný. „Marcela Augustová vysílala v den masakru v Uherském Brodě (tragédie střelby v restauraci, osm mrtvých a jedna těžce zraněná osoba – pozn. red.). A měla rozhovor se zlínským policejním ředitelem. Měl být na dvě a půl minuty a nakonec trval přes osm minut, protože nebylo k dispozici nic jiného. Příspěvky nebyly k dispozici, lidově řečeno všechno spadlo. Jediné spojení nebylo. Z režie jí tedy řekli: ‚Ještě mluv dál, ptej se ho dál‘. To je velké umění improvizace, já tehdy Marcelu velmi obdivoval,“ svěřil se v pořadu ČT Newsroom.

To Jolana Voldánová, která ČT opustila již před pár lety, je rezervovanější. „Marcela je stejná celou dobu. Jsme kolegyně, v tom nejlepším slova smyslu. Vždycky jsme si vyšly vstříc. Což ovšem neznamená, že bychom jedna nebo druhá nějak lpěly na televizních přátelstvích. Obě jsme tak trochu sólistky,“ přiznala pro magazín Téma před pár lety.

Eva Podzimková o odmítnutí postelových scén: Přijdu si stará, je to trapné, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy