Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Mapy nového sněhu: Na horách už napadalo, platí výstraha před další nadílkou

Mapy nového sněhu: Na horách už napadalo, platí výstraha před další nadílkou
Zdroj: unsplash.com
+ Další fotografie
počasí
Lyžaři si mohou vesele užívat sněhu v Krkonoších a na Šumavě. Sněžit bude ještě víc, a to v noci ze čtvrtka na pátek, kdy meteorologové očekávají vydatnější sněžení nejen na horách, ale i v nížinách. Místa, kam sníh ve středu nedorazil, tak mohou očekávat sněhovou pokrývku během noci.

Díky bouři Bianca napadl sníh už na horách. V Krkonoších napadlo 17 centimetrů sněhu a na Šumavě 11 centimetrů. V Krušných horách napadlo sice jen šest, ale to se může během čtvrteční noci výrazně změnit.

Ve čtvrtek večer bude sněžit v nížinách

Do nížin sice sníh ještě pořádně nedorazil, ale díky rozšířené výstraze, kterou vydal Český hydrometeorologický ústav ve čtvrtek dopoledne, se mokrého sněhu dočkají i v Pardubickém, Zlínském a Moravskoslezském kraji. Stále také platí výstraha před silným větrem, který může dosáhnout rychlosti až 70 kilometrů v hodině.

Je rovněž pořád platná výstraha před sněhem od čtvrteční sedmé hodiny večerní do pátku do pěti ráno pro Středočeský, Jihočeský, Moravskoslezský, Zlínský, Pardubický, Plzeňský, Jihomoravský, Ústecký a Karlovarský kraj včetně Vysočiny.

Meteorologové stále varují před komplikacemi v dopravě. Mokrý sníh může poškodit dráty elektrického vedení či stromy. Řidiči by se měli mít na pozoru na silnicích.

Pozor na silný vítr

Výstraha stále platí pro silný vítr, ta je platná od čtvrteční desáté hodiny večerní do pátku dopoledne. Platí pro Jihočeský, Plzeňský a Jihomoravský kraj a Vysočinu. Pozor tedy na uvolněné předměty nebo zlámané větve.

Patricie Pagáčová bez servítků: Manžel byl teď za mámu, dceru chůvě svěřit nechci, přiznala

Související články

Další články

Nejnovější kauzy