Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Extra Host (pořad) MasterChef Česko 2020 SuperStar 2020 koronavirus

Nejnovější kauzy

Mapa internetového pokrytí v ČR – nejrychlejší způsob, jak zjistit dostupnost a rychlost vašeho připojení

Mapa pokrytí
Uživatelé internetu jsou různí. Někteří jej využívají hlavně k práci, jiní zase převážně k zábavě. Jedno však mají společné. Všichni chtějí mít co nejrychlejší připojení. O splnění jejich požadavků se stará společnost CETIN, která staví, provozuje a zrychluje síť pro vysokorychlostní internet v České republice.

Od minulého roku mají uživatelé možnost sami zjistit jak toto zrychlování pokračuje, a to skrze mapu internetové pokrytí, kterou naleznou na webu www.zrychlujemecesko.cz/mapa-pokryti. Ta jim slouží k ověření dostupnosti a rychlosti připojení k pevné síti CETIN na své konkrétní adrese.

Na konci října se mapa pokrytí výrazně změnila s cílem nabídnout ještě více informací v nové a vylepšené grafické podobě. „Nyní si mohou uživatelé nejenom ověřit dostupnou rychlost, ale také si dohledat nejbližší DSLAM, který má zrychlení v jejich lokalitě na svědomí,“ přiblížila hlavní novinku manažerka projektu Kamila Dunděrová. Zobrazení polohy DSLAMů však není jedinou novinkou, kterou nová mapa pokrytí disponuje. Milovníci dat a statistik si nyní mohou prohlédnout přehlednou historii zrychlování pevné sítě CETIN na celém území republiky od roku 2016 až do současnosti. Poslední zásadní změnou je zcela nové grafické zobrazení, které uživatelům výrazně usnadní prohlížení. „Naším cílem bylo upravit mapu pokrytí takovým způsobem, aby se s ní na všech typech zařízení ještě lépe pracovalo“ vysvětlila Dunděrová.

Návštěvnost mapy pokrytí na webovém portálu zrychlujemecesko.cz od jeho spuštění v roce 2018 neustále roste. V letošním roce jej zatím navštívilo více než půl milionu uživatelů, kteří zadali 770 tisíc požadavků na ověření dostupné rychlosti připojení. Uživatelé internetu se ještě do konce tohoto roku dočkají dalších dvou novinek. Mapa se totiž rozšíří o nezávislou aplikaci pro měření aktuální rychlosti připojení na IP adrese daného zařízení a o kalkulačku, která vypočítá ideální rychlost připojení odpovídající potřebám konkrétní domácnosti. Také tyto novinky budou opět v moderní a uživatelsky příjemné grafické podobě.

Související články

Další články