Tento text poskytl v rámci občasného blogu, který u nás provozuje s manželkou, redakci našeho webu Josef Rychtář (55) s tím, že by rád komunikoval ucelené vyjádření k událostem posledních dnů. Text nebyl nijak upravován a nemusí vyjadřovat názor redakce.

Píšu tento text v reakci na nepravdy, které v poslední době šíří někteří novináři a další lidé. eXtra sleduji každý den a vím, že mé vyjádření nebude nijak upravováno, na rozdíl od některých fotografií Ivety z poslední doby.

Iveta (48) mne opakovaně požádala o naprosto tichou oslavu narozenin, měla představu soukromé večeře v oblíbené restauraci nedaleko, kterou má rád i Karel Gott, Iveta má ráda mořské plody, těšila se. V pondělí odmítla mluvit s volajícími novináři ohledně narozenin, o to víc ji udivilo, že měla někam posílat nějaké smsky s voláním o pomoc. Máme nově společný účet, ale já mám jen přehled o platbách za její telefonáty a smsky, víc neřeším, Iveta platí nový paušál sedm set měsíčně a může volat, komu chce a jak chce. Nikomu nic nepsala.

Její narozeniny jsme oslavili spolu na oblíbeném místě, domů jsme se vraceli ve středu okolo jedenácté večer zadem jako zloději.

Psal jsem bulváru, že se mi nelíbí ukradená fotografie Ivety z internetových stránek kadeřnictví a taky ať nám dá pokoj. Namísto toho další lži. Asi jsme neposlušní, asi máme mít pocit, že jsme to dlužni. Dům pět dnů obléhají novináři, „někdo“ volal druhý den po oslavě policii, která přišla prohlédnout dům. Poslal ji údajně pan Macura, kterému bych opět rád vzkázal, že má novou partnerku a že mu přeji šťastný život. Panu Martuccimu nepřeju nic, taky bych měl smsky k předání novinám, ale nesnížím se k tomu.

Policie s Ivetou mluvila a pořídila po mém naléhání úřední záznam o jejím stavu, žádné podlitiny nikdo neshledal.

Dodávám, že Iveta nemá žádnou „konspirační“ nebo maskovací bundu, nechce být obtěžována, byli jsme spolu na nákupu v Albertu, Iveta měla chuť na ryby. Před domem nás opět honili fotografové, zajel jsem až do dvora, Iveta přeběhla domů, zase se psalo o jakési krycí bundě, manželka se po tom všem bojí vycházet z domu úplně.

Manželce nic není, nikdo ji v ničem neomezuje, novinářům jsem v posledním týdnu dvakrát zalhal, pokaždé v Ivetině zájmu, že není doma a podobně. Otázky na jakési podlitiny a Ivetiny komplikace jsem zodpověděl s tím, že se jedná o lež.

Veškerá naše komunikace směrem k novinářům vypadala poslední týden tak, že jsme je já i Iveta opakovaně žádali o klid. Moje žena nikomu žádné SMS s „voláním o pomoc“ neposílala, opakovaně mi to odpřisáhla. Odmítla jen před narozeninami převzít od pana reportéra Turka květinu a dát rozhovor, toto má být zřejmě msta.

Moc bychom si přáli, aby nás nevítaní novináři, pan Macura a pan Martucci nechali žít.

Josef Rychtář, Uhříněves, neděle 13.4.