Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Manželské etudy - Nová generace: Málo autenticity a nezajímavé vyprávění

Manželé Mirka a Jakub.
Zdroj: ceskatelevize.cz
dokument
Režisérka Helena Třeštíková a její Manželské etudy patří ke klenotům české dokumentaristiky. Sledování pěti manželských párů od roku 1980 po celých 35 let patří k unikátům mezi časosběrnými dokumenty. Se stejným konceptem přišla před lety i Třeštíkové dcera Hana, která rovněž jako její matka sledovala osudy různých manželských párů. První díl byl věnován manželům Mirce a Jakubovi. Od dokumentů Třeštíkové st. se ale v lecčem liší.

Třeštíková ml. sledovala pár Mirka a Jakub sedm let. Časosběrný dokument ale cosi postrádal. Oproti předchozím generacím manželských etud, natočených Helenou Třeštíkovou, je tento nezajímavý a málo "syrový."

Při sledování dokumentu zjistíte, že se hlavním hrdinům za celou dobu nic zajímavého nestalo. Jednotlivé výpovědi manželů, které se většinou točili kolem stěžování si na toho druhého a absence dramatických scén, z Manželských etud nové generace dělají nezajímavý snímek.

Pár Mirka a Jakub se vzali až po šesti letech známosti, když už vychovávali společného potomka. To se také výrazně liší od generace let osmdesátých, kdy byla nejdřív svatba, potom dítě, resp. svatba být musela, jelikož dítě bylo na cestě. V tomto dokumentu však nebylo ukázáno nic z doby manželů před svatbou, což je škoda. Podle diváků zůstalo hodně otázek kolem problémů tohoto páru nezodpovězených.

Celý dokument vyzněl spíše jako vyprávění o něčem. Divák má ale rád scény, který daný moment zachycuje. V rámci cyklu Manželských etud nové generace nás čekají ještě čtyři díly, můžeme se proto možná těšit na pikantnější ukázky ze života dnešní mladé generace.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy