Trendy
válka na Ukrajině EURO 2024 Karel Gott Zápisník alkoholičky

Manželka Václava Jelínka promluvila o nehodě, po níž nadýchal alkohol. Je hrdina, myslí si i další blízký

Václav Jelínek s manželkou Marcelou na snímku z roku 2018.
Zdroj: Profimedia
Předchozí Další
+ Dalších 7 fotografií
Vyjádření

Sympaťák Václav Jelínek (43) z Lunetiku se o víkendu při návratu z koncertu Leoše Mareše (46) srazil na dálnici s chodcem, toho pak ještě přejelo druhé auto, na následky zranění zemřel. Policie potvrdila, že řidič nadýchal 0,4 promile, zatímco druhá účastnice, řidička, nic. Za manžela se nyní na Facebooku skupiny postavila i manželka Marcela. Popsala dramatické okamžiky nehody i pokus o marnou záchranu života. Tématu alkoholu se ale příspěvek zcela vyhnul.

Václav Jelínek po nehodě: Manželka promluvila

„Někteří novináři vypouští informace, které jsou vytržené z kontextu a vůbec se nezmiňují o hrdinském počínání našeho Vaška. Samozřejmě je z této situace zdrcený a chrání soukromí jak své, tak i celé rodiny,“ začíná prohlášení.

„Nedalo se tomu zabránit, byl to nějaký černě oblečený muž UA původu, který skočil Vaškovi přímo pod kola. Vůbec nebyl vidět,“ cituje pak stránka Lunetiku Marcelu Jelínkovou.

Marcela jako spolujezdec ho také vůbec neviděla, ačkoliv seděla vpředu a dívala se na silnici. Byl to okamžik a Vašek duchapřítomně strhnul volant, jinak kdybychom ho nabrali přímo, vlítnul by třeba do kabiny a to by mohl být náš konec,“ tvrdí žena řidiče.

První pomoc

„Vašek ale zachoval chladnou hlavu a běžel bezprostředně po střetu zpět na místo nehody, vytáhl pána ze silnice sám a dával mu masáž srdce a poskytoval první pomoc až do příjezdu záchranářů. Byla to opravdu neskutečná a pohotová reakce. Jinak všichni přihlíželi a neudělali nic. Jen Vašek se staral, odtáhl zraněného na okraj silnice, i když riskoval život mezi projíždějícími auty,“ doplňuje.

Manažer Lunetiků tvrdí, že to považuje za hrdinský čin. „Málokdo by se v takové chvíli zachoval stejně. Škoda že se někteří novináři snaží z tragédie dělat senzaci pro TV zprávy a tím poškozovat nešťastného Vaška mediálně. Vašek bude určitě bojovat, aby vyvrátil určité novinářské spekulace,“ dodal ve vyjádření pro eXtra.cz Zdeněk Obhlídal.

Ahoj kamarádi a příznivci skupiny LUNETIC. Nedá mi to, ale musím se vyjádřit k události, která se přihodila Vaškovi při...

Zveřejnil(a) Lunetic - comeback dne Středa 18. května 2022

Příležitostí k vyvrácení informací ale muzikant Václav Jelínek dostal již nespočítaně. Na telefonáty nereaguje, zprávy na WhatsApp si pouze zobrazí, ale neodpoví na ně. Naše redakce se ho přímo ptala, zda je pravda, že to byl on, kdo nadýchal nějaký alkohol.

Z vyjádření policie to jasně vyplývá. Protože evidentně řídil on a podle strážců zákona další účastnice byla žena, jinak si to nejde vyložit.

Děsivé detaily nehody

Ani Obhlídal na konkrétní dotaz, zda Václav Jelínek po nehodě nadýchal alkohol, jasné ano či ne nedal.

„Tohle si musí Vašek komunikovat sám. Takové informace nemám,“ sdělil pak pro eXtra.cz manažer. Doplnil ale informace z nehody, které získal od manželky Jelínka. „Vašek mu dával masáž srdce, také si sundal triko a zavázal mu nohu (o tu muž při nehodě přišel - pozn. red.). Byli tam i příbuzní chodce, ale o pána se staral Vašek sám,“ doplnil Zdeněk Obhlídal.

Kateřina Ujfaluši o intimních scénách v Ulici: Přítele to zamrzelo, ale už se uklidnil, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy