Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Manželka taxikáře, který bojuje o život, promluvila: Lékařka se smála podezření, že je to koronavirus

Manželka taxikáře, který bojuje o život, promluvila: Lékařka se smála podezření, že je to koronavirus
Zdroj:
+ Dalších 7 fotografií
nákaza
Manželka taxikáře, který leží v nemocnici v umělém spánku, zažívá peklo. Michaela musí čekat, jak se zlepší zdravotní stav jejího muže, po prokázání nákazy koronavirem to u něj šlo strmě dolů. Kvůli velmi vážnému průběhu onemocnění musel být převezen na jednotku intenzivní péče, kde bojuje o život. S Michaelinou zpovědí přišel web TN.cz.

Koronavirus zasáhl Českou republiku už 1. března a od té doby přibylo skoro 440 nakažených. Mezi nimi se nachází i tři taxikáři ve vážném zdravotním stavu. Jeden z nich je dokonce v umělém spánku a jeho manželka Michaela zažívá krušné časy.

Taxikář měl horečky už od neděle 8. března a vzhledem k tomu, že se jeho zdravotní stav vůbec nezlepšoval, rozhodla se manželka Michaela zavolat na hygienickou stanici, kde však telefon nikdo nebral. Aby nebrala nic na lehkou váhu, zavolala svému manželovi sanitku. Při zmínce, že by manžel mohl být nakažen koronavirem, slyšela z druhé strany, podle jejích slov, spíše pobavení.

Manžel na plicním oddělení

"Manžel pracuje jako taxikář, vozí i lidi z letiště, ať jde o Čechy nebo o cizince," vysvětlovala Michaela. Když popsala manželovy příznaky a uvedla jeho povolání, k muži okamžitě vyrazila záchranná služba a převezla jej na plicní oddělení Thomayerovy nemocnice v Praze.

Paní Michaela uvedla, že i lékařka v Thomayerově nemocnici byla zpočátku pobavena podezřením na koronavirus, muže však i přesto vyšetřila. Výsledky krevních testů prý byly v pořádku, rentgen však ukázal, že muž trpí zápalem plic. V nemocnici si taxikáře pro jistotu nechali.

Koronavirus: Důležité kontakty

Infolinka Státního zdravotního ústavu pro kohokoliv, kdo se potřebuje poradit v souvislosti s koronavirem, je k dispozici nonstop, 24 hodin denně a 7 dní v týdnu na číslech 724 810 106 a 725 191 367.

https://www.mzcr.cz/

Jeho zdravotní stav se horšil

Michaela pro TN.cz uvedla, že když dorazila za manželem s jeho osobními věcmi, byl na tom zdravotně o dost hůř. Prý volal domů vždy, když byla možnost a dýchalo se mu velmi špatně. Jeho ošetřující lékařka ho nechala převézt na JIP kvůli problémům se srdcem, v tu chvíli se pro paní Michaelu prý skoro zastavil svět.

"Na jednotku intenzivní péče ho dali kolem deváté večer. Pamatuji si to, protože byl pátek 13.," svěřila se Michaela webu TN.cz. V té době byl její manžel už v umělém spánku. Koronavirus byl u něj potvrzen v sobotu. Všichni členové rodiny museli ještě v neděli podstoupit testy.

Strach z nakažení koronavirem

Manželka Michaela musely spolu se svou jedenáctiletou dcerou podstoupit vyšetření už v předešlých dnech, a to kvůli zvýšené teplotě. Michaela tvrdí, že to byla jen jednodenní záležitost a teď se obě i zbytek rodiny cítí dobře. Ale mají strach, že se koronavirem mohla nakazit ona i celá její rodina. S mužem byli v přímém kontaktu.

"Už v záchrance zjistili, že má v krvi nízkou hladinu kyslíku. Dostal kyslíkovou masku, tu mu nechali v nemocnici. Čekala jsem na chodbě, pak přijel ještě manželův syn z prvního manželství s rodinou a sestrou," popsala paní Michaela okamžiky před určením diagnózy. Její manžel bojuje o život ve FN na Karlově náměstí v Praze, kam byl převezen z Thomayerovy nemocnice.

Prokleté povolání?

První nakažený taxikář, u nějž měla nemoc také vážný průběh, leží na pražské Bulovce. Všeobecná fakultní nemocnice v Praze eviduje také jednoho pacienta nakaženého koronavirem, taxikáře, který má závažný průběh nemoci, v současné době je však stabilizovaný.

Patricie Pagáčová bez servítků: Manžel byl teď za mámu, dceru chůvě svěřit nechci, přiznala

Související články

Další články

Nejnovější kauzy