Trendy
válka na Ukrajině střelba v Praze Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

Manželka Jiřího Drahoše stojí pevně za svým mužem: Kdo je možná první dáma?

Manželka Jiřího Drahoše stojí pevně za svým mužem: Kdo je možná první dáma?
Zdroj: Facebook
+ Dalších 23 fotografií
Předvolební horečka vrcholí, nového prezidenta budeme vybírat už od tohoto pátku. Bookmakeři a průzkumy dávají největší šance Miloši Zemanovi (73), jako druhý favorit je označován Jiří Drahoš (68). V případě jeho úspěchu by se první dámou stala jeho žena Eva Drahošová.

Manželka prezidentského kandidáta Jiřího Drahoše Eva se v minulosti živila jako knihovnice, tento obor ostatně vystudovala, dnes je v důchodu. V roli první dámy by se kromě péče o manžela, bývalého šéfa Akademie věd, chtěla věnovat hlavně pomoci opuštěným seniorům.

„Mám pocit, že se na seniory trochu zapomíná. Jejich věk se prodlužuje a leckdy už mají nějaké potíže, že nejsou sami schopni se o sebe postarat, a myslím si, že těch zařízení tady stále není dostatek. Na to bych se zřejmě soustředila. Samozřejmě bych manžela doprovázela na jeho cestách a dělala mu zázemí,“ řekla Drahošová pro irozhlas.cz.

S manželem se poznali ještě na studiích, brali se 21. června 1974. Žijí spolu tedy spokojeně přes 40 let, což je úctyhodné. A paní Eva stála svému muži pevně po boku i po celou dobu volební kampaně.

"Jestli vůbec budu prezidentem - a jak dobrým - se ještě uvidí. Ale to, že Eva by byla skvělou první dámou, to vím už teď. Je to upřímná žena, která se ráda směje a šíří dobrou náladu všude, kam přijde. Navíc má velké srdce a aktivně se zajímá o způsoby, jak usnadnit a zpříjemnit život lidí kolem sebe. Mám ji moc rád," vzdal své paní hold na svém facebookovém profilu Jiří Drahoš.

Manželé spolu mají dvě dcery, Radku a Lenku, jež už je obdařily dvěma vnuky, které babička Eva ráda hlídá. Každopádně, ať už sázkaři tipují dobře, či ne, Eva Drahošová by se jako první dáma své role jistě byla schopna zhostit se ctí.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy