Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jana Vopěnková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Manželé z Čech jsou dvojnásobnými výherci: Vyhnuli se obří dani a čtvrtmiliardu mají v kapse

šťastlivci
Manželé ze středních Čech si již vyzvedli svoji pohádkovou výhru čtvrt miliardy korun. Jedná se o druhou nejvyšší výhru v historii Sportky. Manželé jsou opravdu šťastlivci, protože kdyby zažádali jen o dva týdny později, stát by si z jejich výhry vzal 38 milionů korun.

„Výherci působili velmi klidným a uvolněným dojmem. Oba hodlají i nadále zůstat v současném zaměstnání. Ze získaných peněz chtějí v první řadě splatit hypotéku a jiné finanční pohledávky, o dalších plánech se budou teprve pečlivě rozhodovat, nicméně už nyní jsou si jisti, že chtějí pravidelně přispívat na dobročinné účely,“ řekl podle Novinek ředitel komunikace Sazky Václav Friedmann.

Výherní tiket podal muž ve stánku s tabákem a vítězná čísla si nechal zcela náhodně vybrat terminálem Sazky, takže výhra 251 milionů korun je opravdovým štěstím. Manželé ale záhy zjistili, že mají ještě jeden výherní tiket, ale tentokrát s menší sumou.

Šťastlivci vyhráli dalších 20 tisíc navrch. Oba dva přijeli ve čtvrtek do sídla firmy a výhru si převzali v hotovosti. „Právě zakládání bankovních účtů bylo důvodem, proč si výherci přišli vyzvednout výhru až nyní,“ dodal Václav Friedmann.

Od 1. ledna vchází v platnost daň, která sázejícím nařizuje zaplatit z milionových výher 15 procent do státní pokladny, takže manželé přišli skutečně za pět minut dvanáct. Ušetřili totiž tak 38 milionů korun.

Související články

Další články