Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Manželé Stodolovi: Nejbestiálnější pár Česka, který se vyžíval ve vraždách seniorů

Zdroj: profimedia.cz
+ Další fotografie
vraždy
V dalším dílu našeho cyklu, který se zabývá nejhoršími vraždami za posledních sto let, se zaměříme na Danu a Jaroslava Stodolovi, zcela jistě nejhorší manželský pár, který si česká kriminalistika pamatuje. Pojďme si připomenout jejich řádění!

Dana Stodolová se narodila na Slovensku, kde se už jako patnáctiletá provdala a rok nato porodila dceru. Manželství ale nedopadlo dobře, tak následoval rozvod a stěhování do Česka.

V roce 1988 se seznámila s tehdy dvaadvacetiletým Jaroslavem Stodolou, jejich vztah ale nevydržel. Dana se tak vdala podruhé a s novým mužem odletěla do Kanady, kde se živila jako barová tanečnice. V roce 1997 se jí stalo něco, co dost možná ovlivnilo celý její život. Cestou z práce ji údajně znásilnil neznámý pachatel. Nedlouho poté se Stodolová opět rozvedla, přestěhovala se k matce na Kutnohorsko a začala opět chodit s Jaroslavem Stodolou. Ten byl tehdy už čtyřikrát soudně trestaný.

Dana si Jaroslava vzala. Oba dva na tom ale nebyli co se týče finanční stránky zrovna nejlépe. A tak začali vymýšlet, jak z této šlamastyky ven.

Stodolovou údajně napadlo, že by bylo dobré si vytipovat důchodce, kteří mají naspořené peníze doma v hotovosti a okrást je. Její manžel nebyl proti, a tak řádění manželů Stodolových mohlo začít.

Při loupeži spadla maskovací punčocha

První obětí byl jejich soused Jaroslav Šanda. Zatímco si Dana Stodolová povídala s matkou, tak když šel důchodce Šanda do chléva, Stodola vnikl do domu. Na sobě měl punčochu a paruku. Šandu poté Stodola povalil na zem a chtěl po něm 40 tisíc korun.

Během předávání ale došlo k nečekané události, která nakonec dost možná zapříčinila smrt důchodce. Stodolovi totiž spadla punčocha a on tak ve strachu z prozrazení Šandu uškrtil. Jeho tělo uklidil do postele. A kolem mrtvoly rozmístil zapálené svíčky.

Svíčky způsobily požár, který se Stodolovým hodil. Šanda totiž prý před časem tvrdil, že raději svůj dům zapálí, než aby jej nechal dětem. Smrt Šandy tak i kvůli chybě patologa byla uzavřena jako úmrtí bez cizího zavinění.

Mrtvolu stařenky zahrabali na zahradě

Stodolovi vycítili, že vraždy seniorů by mohla být jejich parketa. Necelé dva týdny po zavraždění Šandy si vyšlápli na další sousedku – osmašedesátiletou Růženu Skohoutilovou. Ta jim odmítla říct, kde má peníze. Její mrtvolu manželé zahrabali na zahradě a tělo nebohé stařenky bylo nalezeno až po půl roce.

Stodolovi poté uškrtili manžele Antonína a Marii Královy. Jejich smrt nafingovali, aby vypadala jako nehoda v podobě otravy plynem.

Další na řadě byla Marie Čondlová, kterou zabila sama Stodolová. Osmasedmdesátiletou paní pobodala poté, když začal boj o peníze.

Následoval důchodce Josef Malina, kterého kvůli pár tisícovkám Stodolovi praštili do hlavy a poté ho ukopali k smrti. Tím ale výčet činů sadistických manželů prahnoucích po penězích nekončí. Stodolovi se vloupali do domu dvaadevadesátileté Boženy Cerhákové, která bydlela se svou dcerou Helenou. O ní si Stodolovi mysleli, že je velmi bohatá. V domě byla během osudného dne ještě Helenina sestra Dagmar.

Stodolovi všechny tyto staré dámy spoutali, zjistili, kde ukrývají peníze, a brzy se dali do hrůzostrašných činů. Jaroslav uškrtil Dagmar, Boženu udeřil do hlavy a pohodil na postel. Helenu společně s Danou odnesli do koupelny, kde ji také uškrtili. Stodolová oběti navíc podřezala zápěstí, aby to vypadalo, že šlo o vraždu mezi sestrami, po níž Božena spáchala kvůli výčitkám sebevraždu. Božena nakonec ale jako jediná přežila a stala se cenným svědkem v celé kauze. Její výpověď přivedla policii ke Stodolovi, podle státní zástupkyně ale nebyl dostatek důkazů pro vznesení obvinění.

Senior se dostal ze sklepa

K dopadení zvrhlých manželů pomohl až následující čin, při kterém osmasedmdesáti­letého Josefa Peroutku Stodolovi zamkli ve sklepě a utekli. Při prchání z domu ale potkali policistu, který si Stodolu pamatoval z vyšetřování podezřelých úmrtí seniorů. Peroutka se dostal ze sklepa a celou věc nahlásil. Manželé Stodolovi byli velmi rychle zadrženi.

Jaroslav Stodola se ke všem činům přiznal. Vše vzal na sebe. Chtěl tak zachránit manželku. Když ale Dana na Jaroslava hodila zabití Marie Čondlové, tak ji přestal krýt.

Oba dva v roce 2004 dostali za své hrůzné činy doživotí. O dva roky později se po vzájemné dohodě rozvedli.

Jejich manželství tak skončilo. Na jejich hříchy se ale těžko někdy zapomene.

Související články

Další články