Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Zlaté glóby 2021

Nejnovější kauzy

Manželé Mila Kunis a Ashton Kutcher: Naše děti nezdědí naše peníze

Zdroj: Profimedia.cz
+ Dalších 6 fotografií
Peníze
Krásná, původem ukrajinská herečka Mila Kunis je na své děti pořádně přísná. Její manžel Ashton Kutcher v jednom z amerických podcastů prozradil, že nemají v žádném případě v plánu zanechat svým dětem svěřenecký fond s pohádkovým jměním. Většinu svého majetku chtějí věnovat potřebným. Proč?

Není to poprvé, kdy Ashton Kutcher promluvil o pokrokových způsobech výchovy jejich dvou dětí, Wyatta (5) a Dimitriho (2), které se svou ženou Milou Kunis razí.

"I přestože naše děti se nám daří držet stranou od záře reflektorů, médií a veškerého toho pozlátka, co showbyznys nabízí, uvědomujeme si, že jim umožňujeme žít život s mnoha výsadami, které jiné děti nemají. Potíž je ale v tom, že ony si toho nejsou vědomy, protože jiný způsob života zatím ani nepoznaly.“ Herec tak poukazuje na fakt, že potomci ze zajištěných rodin často vnímají mnohé věci jako samozřejmost, jelikož jim byly poskytovány už odmalička. Děti tak kolikrát těžko hledají motivaci a důvod, aby pracovaly na tom, co opravdu chtějí. Nepracují tak s cílem, aby měly komfortní život, ale komfortní život jim byl poskytnut a stal se z něj jejich životní styl na účet rodičů. A právě toho se snaží hvězdný pár vyvarovat. ,,Většinu našich peněz máme v plánu darovat na charitu a dalším projektům, kterým se věnujeme.‘‘

Když budou mít dobrý byznys plán, rád do něj zainvestuji

Co naopak má v plánu u svých dětí bezmezně (i finančně) podporovat, je jejich vášeň pro věci, které je baví, nebo jejich plány na podnikání. ,,Jestli za mnou přijdou s tím, že chtějí rozjet podnikání a budou mít dobrý byznys plán, zainvestuju do nich," prohlásil Ashton Kutcher. Ten je obzvlášť známý svým dravým investičním instinktem, který se mu vyplatil při investicích do firem, jako je například Uber nebo Airbnb.

Dát peníze, či nedat

Manželský pár tak neplánovaně otevřel debatu o tom, jak by měli rodiče obecně nakládat s majetkem a penězi vůči svým dětem a co je v nejlepším zájmu potomků. Hvězdný pár však není jediný, který se snaží svými rozvážnými kroky nerozmazlit a ,,vyřešit“ otázku finančního zajištění svých potomků. Například Bill Gates je rozhodnutý nechat každému ze svých tří dětí pouze 10 miliinů dolarů. Což je pouze malý zlomek z jeho majetku, který má hodnotu něco málo přes 108 miliard dolarů.

Kolik zanecháte svým potomkům vy?

Související články

Další články