Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Počasí Extra Host (pořad) MasterChef Česko 2020 SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Manželé chemici Hana a Dalimil Dvořákovi trhli rekord: Do vědy věnují 200 milionů

rekord
Chemici Hana a Dalimil Dvořákovi se zasloužili o filantropický rekord. Neuvěřitelných 200 milionů korun poputuje do Nadace Experientia, kterou manželé založili před sedmi lety. Prostředky pocházejí z licencí na léky proti viru HIV a půjdou na navýšení základního jmění nadace.

Manželé Hana a Dalimil Dvořákovi se odhodlali k neobvyklému činu. Na české poměry neuvěřitelnou částku 200 milionů korun věěnují do vědy. Jejich Experientia patří mezi desítku nejvýznamnějších soukromých nadací u nás.

Nadace, kterou založili manželé Dvořákovi před sedmi lety, se stane největší nadací zaměřenou výhradně na podporu vědy u nás. Nadace je zaměřena hlavně na chemii. Díky tomuto štědrému daru bude moci v příštích dvaceti letech vycestovat čtyřicet českých chemiků na roční stáže na prestižní světové univerzity.

„Věříme, že tato cílená a dlouhodobá podpora významně ovlivní českou chemii a posune ji směrem k celosvětové špičce, třeba až k další Nobelově ceně,“ řekla idnes.cz Hana Dvořáková.

Související články

Další články