Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

Manžela Makarenko pustili z vazby a přistál v Praze: Obvinění ze zneužití trvá, slova právníka

+ Dalších 26 fotografií

Podnikatel Martin Pánek, manžel Taťány Makarenko, posledních čtrnáct dnů trávil ve vazbě ve Skotsku, kde s kamarády čelí obvinění z pohlavního zneužití šestnáctileté dívky. Ve čtvrtek ale po propuštění na kauci nečekaně přistál na Letišti Václava Havla a redakce eXtra.cz byla u toho. Podívejte se na video s vyjádřením právního zástupce a do fotogalerie na návrat Pánka do vlasti.

Manžel Makarenko je zpátky doma

Influencerka a šéfka soutěže krásy Taťána Makarenko byla strachy bez sebe, nevěděla, co bude s jejím mužem Martinem, se kterým je v manželství teprve tři měsíce.

V případě odsouzení za znásilnění mu totiž hrozilo celých deset let skotského kriminálu.

Všechny její strachy teď opadly, protože si svého manžela mohla vyzvednout na pražském ruzyňském letišti.


Osvobozen, nebo propuštěn?

Otázkou je, co bude dál. Dvojice nekomunikuje, podle webu Super.cz rozhodně nedošlo ke zbavení obvinění, ale k propuštění na kauci. Pánek tím pádem musel slíbit, že na případné soudní líčení se i tak dostaví.

Pokud by tak neučinil, Česká republika by ho nejspíš nevydala, ale kdekoli za hranicemi by na něj následně teoreticky mohl platit mezinárodní zatykač.

To ale jenom spekulujeme. Manžel Makarenko jistě ví, jaké případné povinnosti má. Protože ale jeho obvinění dál trvá, jeho ženu Taťánu čekají ještě bohužel další krušné časy, protože hrozba desetiletého kriminálu tu bude až do pravomocného rozsudku.

Uvidíme, co přinesou další dny, týdny a měsíce, a jestli se Pánek ke svému uvěznění nakonec nevyjádří.

Takhle Taťána Makarenko před časem mluvila o svatbě a svém muži:


Co se stalo

Do Skotska Martin Pánek vyrazil se třemi kumpány na zápas pražské fotbalové Sparty, která sehrála mač na hřišti Glasgow Rangers již před dvěma týdny. A právě po zápase mělo údajně dojít k šokujícímu incidentu, kdy si Pánek a jeho kamarádi měli údajně užít sexuální hrátky s teprve šestnáctiletou tamní dívkou, jak uvádí Blesk. Ta pak šla se vším na policii.

Od té doby byl Pánek ve vazbě a manželka o něm moc nevěděla. „Je pro mě nesmírně frustrující, že nedokážeme s právníky získat potřebné informace a že manžel nemá prostor vše vyjasnit, protože jsem přesvědčená, že se jedná o jeden velký omyl. Věřím, že se brzy vše vyjasní a manžel se vrátí zpět do Česka,“ sdělila Super.cz. Její slova se nakonec potvrdila.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy