Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Svatba Bohuše Matuše

Nejnovější kauzy

Manžel mozkově mrtvé Evy: Děkuji za záchranu naší Elišky, teď musím najít vnitřní klid

+ Dalších 12 fotografií
Štěstí v neštěstí
Špičkoví lékaři z nemocnice v brněnských Bohunicích dlouhých 117 dnů bojovali o život Eviny (†27) dcery. O matčině tragickém osudu už bylo bohužel rozhodnuto, nastala u ní mozková smrt. Byla v 16. týdnu těhotenství a Eliška se mohla narodit zdravá. A přestože nastalo několik komplikací kvůli infekcím, nakonec se to podařilo. Holčička přišla na svět 15. srpna a už je doma s rodinou. Evu odpojili od přístrojů a zemřela. Manžel Vojtěch v dojemném dopise děkuje všem, kteří mu dceru zachránili. Jeho slova přinášíme v plném znění.

*Život mi připravil kruté, ale také velmi krásné okamžiky. Když mi náhle upadla do kómatu moje milovaná manželka Evička, se kterou jsme se těšili na příchod druhého potomka, zhroutil se mi celý svět. Ale musel jsem být silný, protože mě více než jindy potřeboval můj malý syn Matýsek. Evička byla dlouhé týdny v péči vaší nemocnice a já a další členové mojí rodiny jsme ji denně navštěvovali s nadějí, že se podaří zachránit miminko. A ten zázrak se stal a 15. srpna přišla na svět malá Eliška, jejíž jméno jí vybrala maminka již v začátku těhotenství.

Chtěl bych jménem svým a také jménem celé naší rodiny vyjádřit své upřímné poděkování vám všem - týmu specialistů z Fakultní nemocnice v Brně - lékařům, zdravotnickému a ošetřovatelskému personálu – ale zároveň všem co se na záchraně Evičky podíleli. Jsou to: rychlá záchranná služba Jihomoravského kraje, která byla jako první na místě, letecká záchranná služba, urgentní příjem FN a hlavně opět velké díky patří celému oddělení fakultní nemocnice ORIM I, za jejich neuvěřitelně lidský přístup k celé situaci. Dále ještě patří poděkování gynekologům, porodnímu oddělení a na závěr oddělení dětské JIP.*

PODROBNOSTI O PORODU EVY NAJDETE ZDE:

*Všem vám moc děkuji za vysoce odbornou zdravotní péči a za všechno, co jste pro mě, ale především pro Evičku po dobu její hospitalizace u vás udělali. Děkuji vám, že jste mi vycházeli vždy maximálně ve všem vstříc, byli ochotní a citliví a sdíleli se mnou můj smutek současně s nadějí, že se podaří zachránit naše miminko. Jen obtížně nyní hledám slova, kterými bych vyjádřil svůj vděk za obrovskou vlnu solidarity, které se mi od vás všech dostávalo.

Nezlobte se, prosím, že jsem nepřijal pozvání na dnešní tiskovou konferenci. Není to žádný projev neúcty k vám ani k zástupcům sdělovacích prostředků, ale v těchto dnech potřebuji nalézt především vnitřní klid a pohodu, abych zvládl plnění zcela nové role – role táty dvou malých dětí na plný úvazek. Ještě jednou obrovské díky vám všem.*

Související články

Další články