Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Tereza H. Výměna manželek Útok na mešitu Věra Bílá

Nejnovější kauzy

Maniak v roušce zaútočil v kině! Na diváky si přinesl sekyru a pistoli

Zaútočil během promítání Šíleného Maxe.
+ Další fotografie
Sekyrou a pistolí zaútočil ve středu devětadvacetiletý muž v kině v oblasti Nashvillu (USA). Na místě zůstal jeden mrtvý.

Promítali zrovna Šíleného Maxe, když další šílenec přišel do kina se dvěma ruksaky, v nichž měl střelnou zbraň a sekyru. Na diváky v promítacím sále začal stříkat pepřový sprej, sám útočník měl roušku. Jednoho diváka zranil sekyrou, jeho zranění však mají být jen povrchová, takže v ohrožení života není. Podle BBC byli diváci, kteří se nadýchali plynu z pepřového spreje, ošetřeni na místě.

Když chtěla přivolaná policie muže zpacifikovat, dal se na útěk zadními dveřmi. Při přestřelce s příslušníky zvláštních jednotek byl nakonec zastřelen.

Podle zahraničních médií byl útočníkem devětadvacetiletý běloch. Jeho motiv útoku zatím není znám. Policie doteď nenašla ani zbraň, kterou si měl do kina přinést.

K aktuálnímu případu došlo několik dní poté, co v kině ve městě Lafayette ve státě Louisiana zabil šílenec dva lidi a nakonec zbraň otočil i proti sobě. Spojené státy si v tu dobu zrovna připomínaly obdobný útok v kině ve městě Aurora ve státě Colorado. James Holmes během noční premiéry nového filmu o Batmanovi 20. července 2012 zabil 12 lidí a 70 jich zranil. Porota jej shledala vinného a obžaloba pro něho požaduje trest smrti.

Mohlo by vás zajímat

Další články