Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Manévry v pražských klubech: Policie narušila mladým zábavu a rozdala několik pokut

Rozsáhlé policejní kontroly v barech.
Zdroj: Václav Burian / CNC / Profimedia
Zátah

Noc z pátku na sobotu se nesla v duchu avizovaných kontrol. Do pražských klubů chodili policisté a hygienici kontrolovat testy a potvrzení o bezinfekčnosti. Chtějí tak předejít rozšíření nákazy koronaviru. 

Policisté a hygienici kontrolovali podniky v různých částech Prahy. Například v klubu Fashion v Kotvě, kde se během večera ze soboty na neděli bavily desítky mladých lidí. „U vstupu jsme podepsali prohlášení bezinfekčnosti, dělaly se i testy. Pak probíhala party, najednou se ztišila hudba, naběhlo tak padesát policajtů a začali kontrolovat. Chodili s deskami od jednoho k druhému a kontrolovali ta potvrzení. No ještě tady čekám, tak doufám, že půjdu brzo domů,“ popisoval situaci deníku Blesk jeden z účastníků.

Policie v pražských klubech rozdala několik pokut ve výši 500 korun. A to především proto, jelikož se lidi prokázali dokladem pouze o jedné dávce očkování, která momentálně již není dostačující. Lidé musí mít aplikované dvě dávky.

Mezi mladými se šíří nákaza často

Odborníci už delší dobu poukazují na to, že nejvíc nakažených je v poslední době mezi lidmi mezi 16 a 29 lety, kteří jsou málo očkovaní a mají hodně sociálních kontaktů.

„Jak ukazují pražskými hygieniky prováděná epidemiologická šetření nově pozitivně testovaných lidí, začíná se průběžně zvyšovat počet případů, kdy k nákaze došlo v nočním hudebním klubu,” uvedla v tomto týdnu hygienická stanice v tiskové zprávě. Na základě výpovědí pozitivně testovaných lidí hygienici zjistili, že se zřejmě nakazili v jednom z pražských nočních hudebních klubů, jeho název neuvedli. „Tento konkrétní klub od konce června zmínilo již 28 mladých lidí. Dalších 31 pozitivně testovaných osob uvedlo jako možný zdroj své nákazy pobyt v některém z jiných pražských nočních klubů,” zjistili hygienici.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy