Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) Počasí požár v Bohumíně

Nejnovější kauzy

Manévry u Gottovy památky: Ivana chodí na kontroly, vedle hrobu vznikly velké výkopy

Zdroj: eXtra.cz
+ Dalších 15 fotografií
EXKLUZIVNĚ
U hrobu Karla Gotta (†80) je opět rušno. Mohou za to výkopové práce, které jsou v jeho bezprostřední blízkosti. Redakce eXtra.cz zjistila od správy hřbitova na pražských Malvazinkách, co se chystá. "Děláme novou stavbu," řekla exkluzivně pro eXtra.cz zaměstnankyně hřbitova.

Gottův hrob byl oficiálně zpřístupněn veřejnosti 21. prosince loňského roku. Od té doby se Mistrově památce přišly poklonit tisíce lidí. Někteří zapálili symbolickou svíčku, jiní položili u hrobu květinu. „Několikrát jsme už museli provést úklidové práce, ale žádné striktní nařízení nemáme. Pravdou je, že několikrát byl od svíček poničen trávník, což je velmi smutné. Jak my, tak i paní Gottová jsme se vyjádřili, že prosíme veřejnost, aby hrob nebyl v obležení svíček,“ řekla eXtra.cz zaměstnankyně hřbitovní správy.

Stavba u Gottova hrobu

U Gottova hrobu aktuálně probíhají výkopové práce. Proto se redaktor eXtra obrátil na hřbitovní správu s dotazem, co se chystá. „Ano, to je pravda. Jde o výkopové práce z důvodu stavby vody. U hrobu bude kohoutek s vodou, aby i v této části byla lépe zpřístupněna možnost zalévání,“ dodala zaměstnankyně s tím, že je pravdou, že Ivana Gottová se u Mistrova hrobu několikrát objevila.

„Nemonitorujeme návštěvy paní Gottové, ale je pravda, že na místě byla několikrát uklízet. S rodinou tam asi chodí, ale nesvěřuje se nám,“ dodala zaměstnankyně hřbitova na Malvazinkách.

Nejen Ivana Gottová chodí na manželův hrob. Nedávno se Mistrově památce přišel poklonit třeba jeho kolega z branže Bohuš Matuš. Na snímky se podívejte v galerii.

Související články

Další články