Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Co ste hasiči Tokio 2020

Nejnovější kauzy

Manévry na blešáku v Praze: Div, že na nás nestříleli, vztekají se trhy, lidi policie poslala pryč

Zdroj: Policie ČR
zásah
Pražská policie v pátek večer a dnes dopoledne zablokovala vjezd na bleší trh ve Vysočanech, sdělil ČTK mluvčí policistů Jan Rybanský. Hlídky zabránily vjezdu do prostor tržiště více než sto sedmdesáti řidičům. Trhy podle vládních opatření nesmí fungovat. Provozovatel se durdí...

Akce se podle mluvčího účastnilo několik desítek policistů a skončila kolem jedenácté dopoledne. Pokuty žádné nepadly, policisté vše řešili domluvou.

Policejní zátaras

Policie podle Rybanského začala auta obracet v pátek kolem 23:00 u vjezdu do areálu trhu z Poděbradské ulice. Provozovatelé bleších trhů na facebooku napsali, že dnes zavřeli "z důvodu policejních zátaras". "Zátarasy bych tomu asi neříkal, nicméně ve vozovce byla dvě vozidla," komentoval to mluvčí. Cílem podle něj bylo, aby se auta neotáčela v areálu, kde by tím vznikla chaotická situace.

Prodejci vyvázli bez pokut

Sankce policisté žádné neudělili, a to ani nakupujícím a prodejcům mířícím na trhy, ani provozovateli areálu. "Vše bylo řešeno na místě domluvou, tedy nebyla uložena žádná bloková pokuta ani nebyl žádný případ předán příslušnému správnímu orgánu k dořešení," řekl mluvčí.

Podle vládních nařízení je prodej zboží ve stáncích a na tržištích zakázán s výjimkou pojízdných prodejen potravin a drogistického zboží v obcích, kde není pevný obchod. Podle mluvčího se na bleší trh tento zákaz jednoznačně vztahuje. "Někteří řidiči sami říkali, že tam jedou prodávat, což je samozřejmě zakázáno," řekl. Dodržování zákazu podle něj nyní kontrolují hlídky při běžné činnosti.

Vytočený provozovatel

Provozovatel blešáku Roman se ale domnívá, že zákrok policie nebyl oprávněný. Dodal, že lidé, kteří se na trhy vypravili, měli čestné prohlášení, které bylo zpracované od právníků. "Rozkaz zněl ale jasně, nikdo nesmí projet. Můžeme být rádi, že po nás nestříleli," konstatoval naštvaně ve videu, které zveřejnil na facebookovém profilu Bleší trhy Praha. Sešly se pod ním stovky rozezlených komentářů.

Související články

Další články