Trendy
válka na Ukrajině EURO 2024 Karel Gott Shannen Doherty

Mandrage zrušili turné a definitivně končí: Víťa Starý boj s démony nezvládl

Mandrage zrušili turné a definitivně končí: Víťa Starý boj s démony nezvládl
Zdroj:
Předchozí Další
+ Dalších 13 fotografií
konec
Fanoušci Mandrage se ve středu večer dozvěděli nemilou zprávu. Jejich oblíbená skupina definitivně končí. Spolu s koncem kapela oznámila i zrušení únorového turné s výjimkou jednoho koncertu, který bude jakýmsi pomyslným pohřbem Mandrage. Za koncem stojí problémy frontmana Víta Starého (31), který nezvládá svůj boj s démony.

Po koncertu v pražském Fóru Karlín už fanoušci kapelu Mandrage zřejmě naživo nikdy neuvidí. Členové zrušili únorové turné, oznámili konec a na posledním vystoupení budou už i bez frontmana Víti Starého. Ten v posledních měsících neúspěšně bojuje s démony a dokonce s kapelou přerušil komunikaci.

Smutné novinky svým fanouškům kapela sdělila na facebookových stránkách. „Bohužel nemáme jinou možnost, než oznámit, že s výjimkou koncertu v pražském Foru Karlín rušíme celé nadcházející turné Dlouhej únor. Všichni jsme do poslední chvíle věřili tomu, že to zvládnem a že to bude fajn. Že odejdeme ze scény s čistým štítem a třeba se zas jednou, celí šťastní, vrátíme. Naše plány ovšem náhle vzaly za své. Navzdory tomu, že jsme se všichni snažili, aby se Víťa dal dokupy, navzdory tomu, že jsme minulý týden začali všichni zase zkoušet, navzdory Víťovu zdánlivě znovu nabytému elánu, navzdory všem dohodám. Víťa s námi před dvěma dny opět prakticky přerušil komunikaci, v jedné z mála SMS zpráv, které nám poslal, stálo, že chce turné zrušit. A tak se nedá nic dělat,“ napsali členové skupiny.

„Rozloučíme se s vámi v sobotu ve Fóru Karlín. Voláme našim kamarádům, zpěvákům, producentům, všem, které máme rádi, a zveme je, aby nám pomohli pochovat naši kapelu. Ukazuje se, že máme kolem sebe spoustu skvělých lidí, kteří nás přijdou podpořit, řada z nich i přes své původní sobotní plány, a kteří se uvolili takhle narychlo naučit naše písničky. Zahrajem si spolu naposled, i když ne v sestavě, v kterou jsme do poslední chvíle doufali,“ dodala kapela s tím, že Víťa na posledním koncertu nebude.

Poděkování Víťovi Starému

Ačkoliv jsou to problémy Víta Starého, které Mandrage dohnaly k definitivnímu konci na hudební scéně, nikdo nezapomíná, že to byl právě on, díky komu kapela vůbec vznikla. „A děkujeme i Víťovi za všechno, nebejt tebe, tahle kapela by ani nevznikla a nikdo z nás by dneska nebyl takovej, jakej je. Třeba to vážně ještě může bejt dobrý. Myslíme na tebe,“ doplnili kluci ze skupiny.

Kompletní oznámení o konci kapely, informace o posledním koncertu a o vrácení peněz za již koupené lístky najdete v galerii. Nezbývá než doufat, že se Víťa dá co nejdříve dohromady a jedna z nejoblíbenějších českých skupin se jednoho dne vrátí.

Kateřina Ujfaluši o intimních scénách v Ulici: Přítele to zamrzelo, ale už se uklidnil, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy