Trendy
válka na Ukrajině Olympiáda v Paříži Petr Pavel kauza Kramný

Mandrage zakopali válečnou sekeru: Pepa Bolan a Vít Starý se usmířili, zpěvák se dal do kupy

Vít Starý a Pepa Bolan v době, kdy kapela Mandrage byla na vrcholu.
Zdroj: Herminapress
Předchozí Další
+ Dalších 14 fotografií
Obnova přátelství

Fanoušci dnes již neexistující kapely Mandrage jsou u vytržení. Na sociálních sítích se objevila společná fotografie kytaristy Pepy Bolana (48) s frontmanem Víťou Starým (35). Tato dvojice se přitom před několika lety rozkmotřila, když se známý zpěvák kvůli závislosti na drogách ocitl ve velmi těžkém životním období, které vyústilo v rozpad oblíbené hudební skupiny. A tehdy Bolan nenechal na Starém nit suchou. 

Psal se únor 2020, kdy kapela Mandrage odehrála svůj poslední koncert. Nedlouho poté oznámila plzeňská hudební skupina po patnácti letech společného fungování nejdříve pauzu a pak definitivní konec. Fanoušci ale přesto stále doufali, že dojde k obnovení oblíbené kapely, která se svými songy bodovala ve všech hitparádách.

Kapela Mandrage se rozpadla především kvůli jejímu frontmanovi Víťovi Starému, který během svého divokého stylu života zcela propadl tvrdým drogám. Někdejšího idola ženských srdcí navíc trápily zdravotní problémy. Ostatní členové kapely se na zubožený stav svého hlavního člena už nemohli dál dívat, a tak se rozhodli, že projekt raději ukončí.

Pepa Bolan si nebral servítky

Po rozlučkovém koncertu ve Foru Karlín, který proběhl začátkem února roku 2020 a kde již Starý chyběl, se k rozpadu kapely vyjádřil kytarista Josef Bolan. Ten na svém kolegovi z kapely nenechal nit suchou. „Já jeho démonům nerozumím. Že byl někde na léčení, vůbec nevím. Nefungujeme. Kapela ukončila činnost. To je celé. A je to definitivní konec,“ řekl tehdy deníku Blesk frustrovaný kytarista, jenž dal jasně najevo, že vztah mezi ním a Víťou je na bodu mrazu.

Bolan navíc uvedl, že Vít měnil názory jako ponožky a nerespektoval ani již domluvené spolupráce, čímž sobě i ostatním členům kapely dost zatápěl. „U Vítka je ten problém, že jednou tvrdí, že chce strašně hrát, protože mu kapelové pauzy nedělají dobře, a podruhé, že nechce hrát vůbec. Čert aby se v něm vyznal,“ popsal situaci Bolan.

Jak se ale zdá, staré křivdy jsou již zapomenuty, jelikož Pepa dnes na svém Instagramu ku překvapení všech fanoušků sdílel společnou fotografii právě s Vítkem. "Zdravíme," napsal ke společné fotografii, která sklidila u fanoušků nevídaný úspěch. Oba členové dnes již neexistující kapely tak svým věrným příznivcům dali znovu naději v happyend.

Utajený spor Slávka Boury s Železným. Rande pro LGBT natočil navzdory zákazu ředitele Novy, ten se pak chlubil cizím peřím

Související články

Další články

Nejnovější kauzy