Trendy
válka na Ukrajině EURO 2024 Karel Gott Zápisník alkoholičky

Mandrage jsou vděční eXtra: Pomohli jsme upozornit na zneužití jména Vítka Starého

Mandrage jsou vděční eXtra: Pomohli jsme upozornit na zneužití jména Vítka Starého
Zdroj: Profimedia / reprofoto TV Prima
Předchozí Další
+ Dalších 20 fotografií
EXKLUZIVNĚ
Démoni Vítka Starého (31) položili kariéru nadaného hudebníka. A nejen to. Způsobili i to, že na jeho smutném osudu se začali přiživovat i vychytralí hudební tvůrci. Redakce eXtra.cz upozornila ve čtvrtek na to, že na známém video kanálu se objevila skladba nesoucí název kapely Mandrage s popiskem „Píseň pro Víťu“. A i když písnička prvotně působila, že jde o počin kluků z kapely kvůli názvu kapely pod videoklipem, realita byla jiná a měla pachuť podvodu...

Pod klipem, který sdílí stovky lidí na sociálních sítích, se to hemží kritickými a pochvalnými komentáři. Mnozí zůstali v domnění, že skladba je věnovaná Vítkovi a jde o počin jeho kolegů z kapely, která aktuálně ukončila své působení v hudební branži.

Song se jmenuje Začni vnímat a nazpíval ho jistý Jan Trejbal. Hudbu k němu složil údajně Marcel Talich a text napsal Martin Hladílek. Za týden má klip už téměř 100 tisíc zhlédnutí a autoři pod ním slibují, že výtěžek ze streamovacích služeb poputuje na podporu léčby drogové závislosti. Celé dílo autoři "opřeli" o popisky nesoucí název slavné kapely bez jejího souhlasu. Celé dílko tak působilo, že kolegové Vítka Starého vytvořili poslední písničku pro frontmana kapely a další, které dostala na kolena drogová závislost.

eXtra upozornilo manažerku

Z důvodu, který má znaky podvodného jednání, jsme ve čtvrtek kontaktovali manažerku kapely Lucii Hájkovou, a to s tím, zda o podivné dobročinné akci nesoucí jméno kapely ví. Ozvala se až v pátek, kdy redaktorovi eXtra.cz uvedla, že skladba byla autory přejmenována.

"Autor nahrávku již přejmenoval a je nyní pod jeho jménem," napsala Hájková, která byla vděčná za to, že jsme na možné podvodné jednání, upozornili.

I když autor skladby, která je paradoxně kopií písničky skupiny Holki z roku 2001, tvrdí, že výtěžek půjde na léčbu drogové závislosti, jen těžko se tomu dá věřit. U podobných dobročinných projektů se standardně uvádí transparentní účet. V popisu pod klipem se ale nic takového jako číslo účtu, na kterém jde zkontrolovat výnos ze skladby a další nakládání s financemi, neobjevuje.

Kateřina Ujfaluši o intimních scénách v Ulici: Přítele to zamrzelo, ale už se uklidnil, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy