„Podruhé už bych do toho nešla. Netušila jsem, co se na nás řítí. Ale mám čisté svědomí. Nic jsem neukradla a nevím o tom, že by tam někdo něco ukradl.“

Tak tohle jsou slova, která v roce 2014 vypustila z pusy Kateřina Neumannová. Tehdy to řekla pro akutalne.cz.

Vy, kdo jste jí uvěřili, že s podobnými projekty je konec, jste se sekli. Manažerka Katka se dere do dalšího velkého projektu, kde se točí obrovské peníze. Jak to dopadne tentokrát? Bude to zase kardinální průšvih jako v Liberci, kde po MS zůstala stamilionová sekera?

Neumannová se totiž stala tváří projektu Jižní Čechy olympijské. „Díky tomu, že na Lipně už čtyři roky spolupracuji na akci Lipno Sport Fest, byla jsem přímo u zrodu myšlenky olympijského parku. Martin Krupauer a Miloš Kratochvíl se mnou tuto myšlenku probírali. Díky jejich úsilí jsme nápad uvedli v realitu a Lipno podalo na Český olympijský výbor nabídku,“ říká Neumannová ve velkém rozhovoru pro iDnes.cz.

Už se bojíte, co bude dál? Kateřina nás ale uklidňuje. Liberec se prý opakovat nebude. „Tady jsem v úplně jiné roli, jsem jeden z členů širokého týmu. Je to úplně něco jiného, ty akce bych opravdu nerada srovnávala. Samozřejmě že to na mě někdo může vytáhnout, ale je to scestné. Tady nepřijdu do styku s žádným rozpočtem. Pracuji pro hlavního manažera, mám na starosti konkrétní věci. Takže jsem tu na výrazně nižší úrovni,“ doplňuje Kateřina.

Uf, to jsme si oddychli. Tak ji hlavně někdo pořádně hlídejte! Už moc dobře všichni víme, že s penězi jí to tak dobře jako na lyžích opravdu nejde.