Jakub Skavroň v červnu letošního roku nahradil v představenstvu ČEPS Vítězslava Kulicha, který byl odvolán v lednu 2018 tehdejším ministrem průmyslu a obchodu v demisi Tomášem Hünerem z Hnutí ANO. Skavroň ihned po nástupu zažádal o rekonstrukci kanceláře, což je nezvyklé.

On sám však celou rekonstrukci popírá a zároveň tvrdí, že ta cena taky nesedí, jelikož zatím nebyla stanovena. Původně měla být výše rekonstrukce stanovena zhruba na 3 miliony, následně se hovořilo o její navýšení až na částku pěti milionů korun.

Kdo je Jakub Skavroň?

Muž, který patří mezi Babišovy blízké lidi, který v minulosti měl podle tehdejších informací radit Babišovi při prodeji elektrárny ČEZ v Počeradech miliardářovi Pavlovi Tykačovi. Tento prodej se nakonec neuskutečnil. O Skavroňovi se hovoří jako o vlivném člověku, který je od roku 2017 dokonce členem dozorčí rady České exportní banky. V současné době se věnuje primárně poradenství v oblasti energetiky, podnikových financí a kapitálových trhů.

ČEPS

Společnost, která zajišťuje provoz elektroenergické přenosové soustavy na území ČR a zároveň hospodaří s majetkem 37 miliard korun. ČEPSu měl v letošním prvním čtvrtletí získ před zdaněním 1,24 miliardy korun. Zároveň se jedná o jednu z největších státních firem, o kterou se vždy zajímali přední čeští politici, což dokazuje hned několik kauz z minulých let. V roce 2015 se například zjistilo, že eventy mediálního domu Andreje Babiše finančně podporují firmy typu ČEZ, ČEPS nebo Čepro.