Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Mámy panikaří kvůli STRAŠLIVÉ POVĚŘE: Neberte děti na hřbitov, jinak se stane něco příšerného

Ilustrační foto.
Zdroj: Profimedia.cz
Děsivá pověra
Hrozivá pověra koluje mezi lidmi už několik generací. Říká se, že malé děti nemají na hřbitovech co dělat. Mohlo by to pro ně mít fatální následky. Stará povídačka nahání některým rodičům hrůzu dodnes. Tohle se může stát!

Neberte děti na hřbitov, jinak se stane něco zlého. Tak praví stará pověra, ze které běhá mráz po zádech leckterým matkám dodnes. Kdo nechce nic riskovat, ratolest do jednoho roku na místo posledního odpočinku těch nejbližších zkrátka nevezme.

Už po generace se traduje, že mrtví k sobě přitahují, protože nejsou tak odolné jako dospělý člověk. Rodiče mají strach, že by jejich malé lásky mohly na hřbitově zemřít. Jiná verze pověry praví, že duše zemřelých do dětí proniknou a doma je potom straší.

Ačkoliv neexistují žádné důkazy, tisíce matek po celém světě tomu věří. Některé si ale myslí, že se útokům z onoho světa dá vyhnout. Říká se, že děti jsou náchylné vnímat nadpřirozenou energii. Před duchy je má ochránit červená stužka na zápěstí.

Je už ale na každém z nás, jak se k podobným pověrám postaví. Určitě však není radno je podceňovat, mohlo by se to vymstít. K zajímavému tématu můžete také hlasovat v malé anketě.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy