Trendy
válka na Ukrajině Olympiáda v Paříži Petr Pavel kauza Kramný

Mamka musí vidět obličej toho grázla, říká o rodině a soupeřích Jiří "Denisa" Procházka

Kdo sleduje bojové sporty, jistě tuší, že Jiří “Denisa” Procházka je sedmadvacetiletý, 193 centimetrů měřící MMA zápasník brněnského Jetsaam gymu, kde trénuje pod vedením Martina Karaivanova. Procházka je velice populární, a to nejen na české scéně. V posledních letech i v Japonsku, kde vybojoval pás šampiona celosvětově respektované organizace Rizin. Svou popularitu si vydobyl především díky svému atraktivnímu stylu boje a zároveň unikátnímu samurajskému přístupu, který má nejen k zápasení, ale i k samotnému životu. Jaký je ale člověk, když opustí tělocvičnu? Redakci eXtra.cz poskytl exkluzivní rozhovor.

Procházka nezačínal s čistým MMA, ale s muay thai, kde v roce 2011 získal titul mistra republiky. Poté ho však okouzlilo MMA a za nedlouho absolvoval první profesionální zápas na GCF 10, kde porazil rychlým k.o. Stanislava Futeru. Pak už šla jeho kariéra strmě vzhůru.

Dnes je šampionem asociace Rizin, když se postaral o největší úspěch v historii českého MMA. Konkrétně letos v dubnu získal titul ve váze do 93 kilogramů, a to v odvetném duelu, v němž knokautoval Američana Muhammeda Lawala - vrátil mu porážku z konce roku 2015.

Teď čeká Procházku na konci prosince obhajoba titulu. A pokud se mu podaří zvítězit, bude to mimořádný úspěch. Na kameru eXtra.cz promluvil Jiří nejen o svém zápase, ale i o svém soukromí. Jak to má s partnerkou, je romantik a dokáže si doma uvařit? Nejen to se dozvíte z exkluzivního videorozhovoru.

Druhý díl rozhovoru s Jiřím "Denisou" Procházkou přineseme v pátek 6. prosince. Sledujte portál eXtra.cz.

" style="border: none; position: relative; visibility: visible; display: block; margin: 0px; padding: 0px;" height="120px" width="400px">

Související články

Další články

Nejnovější kauzy