Trendy tagy Čauky lidi Survivor Česko 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Maminky dětí z dodávky smrti se zhroutily: Temná předtucha se vyplnila, pláčou prarodiče

Maminky dětí z dodávky smrti se zhroutily: Temná předtucha se vyplnila, pláčou prarodiče
Zdroj: archiv
+ Dalších 6 fotografií
tragédie
Měla to být pohodová dovolená na chatě, ze které si dva tatínkové s kupou dětí měli přivézt jen ty nejlepší zážitky. S počasím to ale ten týden bylo jako na houpačce, a tak se rodina rozhodla, že se vydají dodávkou na výlet. Na cestě u Liptovského Trnovce došlo k tragické nehodě, při které vyhaslo pět lidských životů. Matka desetiletého Tobiáška se zhroutila. Jako zázrakem přežil nejmladší z chlapců Majko (2), jehož tatínek Marián rovněž nepřežil.

Rodinná idylka se změnila v horor. Celá parta byla na týden na prázdninách na chatě u přehrady Liptovská Mara. Protože ale pršelo, vydali se ve středu na výlet do okolí. Stálo je to život.

Cestou na výlet se devítičlenná posádka minivanu srazila s protijedoucí dodávkou. Zahynuly čtyři kluci, nadějní fotbalisté Oliverek (†11), Tadeášek (†11), Tobiášek (†10) a Davídek (†6), a jeden dospělý. Šlo o Mariána (†43), jehož syn Majko (2) jako zázrakem přežil.

Po Mariánovi zůstala manželka a postižená dcera Janka, které hrou osudu neštěstí unikly, protože zůstaly na chatě. Prarodiče jednoho z tragicky zemřelých chlapců, desetiletého Tobiáše, se o nehodě u Liptovského Trnovce dozvěděli z médií a v tu chvíli měli zlé tušení. Bohužel se nemýlili.

"Oficiálně nám to oznámili až v šest večer. My jsme však podle zpráv tušili, o koho jde," řekli Času.sk zdrcení Tobiášovi prarodiče. "Byl to úžasný šikovný chlapec, který se zajímal o politiku, fotbal, o všechno. Znal všechny hráče fotbalu, měl hodně diplomů, byl matematický génius," truchlí pozůstalí.

Tobiášova maminka se podle prarodičů zhroutila. "Prababičce jsme to museli také říct velmi opatrně. Tobiáš byl její miláček a ona má slabé srdce. Přišli jsme o jediné vnoučátko," dodávají.

Psychicky jsou na tom pochopitelně špatně maminky ostatních chlapců i Mariánova manželka. Jejího syna Majka před smrtí zachránila autosedačka, Jana ale zůstala sama na něj i na postiženou dceru. Osmiletá Janka trpí epilepsií, je po mozkové obrně, nehýbe se a nekomunikuje.

Všechny oběti vážné autonehody pocházely ze Stropkova. „Stala se obrovská tragédie nevídaných rozměrů, která zasáhla naše město,“ objevilo se na facebookové stránce města.

Na pomoc pozůstalým byl zřízen transparentní účet, na který můžete přispět i vy: Číslo účtu je SK52 0200 000­0 0017 8421 5­556.

Související články

Další články