Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Maminku jí vzala rakovina: Eva Samková prožívá těžké období, smutek zahání sportem

Eva Samková přišla začátkem června o maminku.
Zdroj: Archiv Evy Samkové
+ Dalších 8 fotografií
lék na smutek
Snowboardistka a olympijská vítězka Eva Samková (27) prožívá velmi smutné období. Začátkem června přišla už o druhého rodiče. Po krátké a těžké nemoci zemřela její maminka Lída (†61). Tragická událost přišla jen dva roky poté, co Evě zemřel tatínek Roman. Oba si vzala rakovina. Jak se zdá, sportovkyně se s těžkou ztrátou vyrovnává statečně. Neuzavírá se před světem, ba naopak pokračuje v aktivitách, na které je běžně zvyklá.

O Evě Samkové je známo, že miluje sport a přírodu. Špatnou náladu nebo chmury se vždy snažila ze sebe dostat sportem. Ať už je to kolo, wakeboard, lyže či projížďka na koni. Sport a aktivity, které k němu patří, nezanedbává olympijská šampionka ani v tomto smutném období.

Zašla si na prohlídku

Eva se pochlubila na sociální síti fotkami z lékařské prohlídky, kterou jako reprezentantka pravidelně absolvuje. V pražském Centru sportovní medicíny podstoupila sportovní testy, jejichž součástí je i zátěžový test. "Support musí bejt, jo a miluju testování, je to vždycky lahůdka," napsala Eva k sérii snímků z ordinace, kde testují mimo jiné vrcholové sportovce.

Společnost jí dělala fenka Evelin, která svou paničku bedlivě hlídala.

Lék na bolavou duši

I přesto, že Evin tým po smrti její maminky informoval o tom, že se chce Eva nějaký čas věnovat hlavně své rodině, zdá se, že zapojení se do běžného života je ten nejlepší lék na žal.

„Eva se rozhodla v nastalé situaci věnovat veškerý čas a energii jen svým nejbližším. Prosíme tímto vás, novináře, a také veřejnost o respektování tohoto rozhodnutí olympijské vítězky,“ napsal za Samkovou a její tým Saša Kiment na Facebooku.

Je obdivuhodné, že se sportovkyně tak rychle dostala zpět do pracovního procesu a dělá věci, které ji alespoň trochu odvedou od smutných myšlenek na maminku...

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy